Kuidas teha kitarrikooki

Kui teie peres on kitarri- või muusikasõber, üllatage teda sünnipäevaks kitarrikujulise tordiga. Need on unikaalsemad kui teie tavaline ümmargune või ristkülikukujuline kook ja neid on üllatavalt lihtne valmistada. Kui olete lehtkoogi küpsetanud, pole vaja teha muud, kui lõigata see kitarri kujuliseks ja seejärel kaunistada võikreemiga!

1
Lõika plakatipaberist kitarri kujund sellises suuruses, nagu soovite oma kooki. Kitarre on igasuguse kujuga, nii et otsige pilte Internetist. Kui olete oma kitarri kuju üle otsustanud, visandage see plakatipaberile. Lõigake kitarr välja, kui olete lõpetanud.See on teie mall, nii et veenduge, et see oleks sama suur, nagu soovite oma kooki saada. Ärge muretsege kitarri detailide pärast, nagu heliauk, häälestuspulgad , ja stringid. Keskenduge ainult kontuurile.

2
Küpsetage lehtkook, mis on piisavalt suur, et see sobiks kitarri korpusega. Mõõtke kitarri korpuse kõrgus ja laius ilma kaela ja peata ning seejärel leidke sellele suurusele vastav küpsetuspann. Leidke endale meelepärane koogiretsept, seejärel küpsetage see sellel pannil. Pärast kitarri korpuse väljalõikamist kasutate jääke kitarri kaela ja pea valmistamiseks. Kui arvate, et teil ei saa piisavalt, küpsetage teine ​​lehtkook. Kasutage mis tahes retsepti, mida soovite: šokolaadi, valget, marmorit jne. Võite isegi kasutada karbis valmistatud segu! Mida suurem on küpsetuspann, seda lamedam on kook tuleb. Kui soovid kõrgemat kooki, küpseta 2 lehtkooki. Nii saate need pooleks lõikamise asemel virnastada.

3
Asetage kook koogilauale, seejärel asetage mall selle peale. Lase koogil esmalt umbes 10–15 minutit jahtuda, seejärel libista see vormist välja. Asetage see koogiplaadi peale, seejärel asetage sellele kitarri korpuse mall. Koogiplaat on suur ja paks papp, mis on tavaliselt kaetud hõbedase fooliumiga. Leiate selle käsitööpoe küpsetusosakonnast. Ärge veel muretsege kitarri kaela ja pea pärast. Asetage mall nii, et teil oleks kaela ja pea jaoks piisavalt sissekannet.

4
Lõigake malli ümber ja seejärel eemaldage jäägid. Hoidke malli ühe käega all, samal ajal kui teist kasutate selle ümber lõikamiseks. Eemaldage jäägid nii, et alles jääks ainult kitarri korpus. Koorige ka mall. Kui tegite kõrgema koogi jaoks 2 lehtkooki, tehke seda sammu kaks korda, üks kord iga koogikihi jaoks.

5
Lõika ülejäänud koogist kael ja pea. Sõltuvalt sellest, kui palju koogijääke teil üle jääb, peate võib-olla lõikama kaela ja pea mitmeks osaks, mis on hea. Lihtsalt töötage sellega, mis teil on, ja proovige anda endast parim. Sööge ülejäänud sissekanded ära või salvestage need kookide valmistamiseks! Korrake seda sammu, kui tegite kõrgema kitarrikoogi jaoks 2 lehtkooki.

6
Lõika kook pika noa, tordilõikuri või niidi abil pooleks. Aseta oma käsi koogi peale, et see paigal püsiks. Teise käega hoidke nuga lauaga paralleelselt ja lõigake kook pooleks. Tõstke ettevaatlikult koogi ülemine pool ja asetage see kõrvale. Lõikate koogi pooleks, et saada 2 õhukest kooki. Ärge lõigake seda pikuti ega laiuti pooleks. Kui küpsetasite kõrge kitarrikoogi valmistamiseks 2 lehtkooki, jätke see samm vahele. Selle asemel virnate need kokku.

7
Kitarri kuju loomiseks pange tükid kokku. Liigutage kitarri korpust koogilaua 1 otsa poole. Asetage kael vahetult kitarri korpuse kohale, seejärel lisage pea. Veenduge, et kõik tükid puutuksid kokku.

8
Kata koogi alumine kiht koogitäidisega. Kasutage selleks mis tahes glasuurit või täidist: ganache, võikreem, moosi jne. Võite glasuurile lisada isegi viilutatud maasikaid! Kandke kindlasti ilus paks glasuurkiht servast servani. Kui küpsetasite 2 lehtkooki, katke oma esimese koogi ülaosa glasuuriga. Täidis peaks olema piisavalt paks, et te ei näeks kooki. selle all oleva koogi tekstuur. Peaksite saama seda spaatliga koputada ja piike teha.

9
Tõsta peale teine ​​pool koogi. Kui küpsetasite 2 lehtkooki, asetage teine ​​lehtkook lihtsalt peale. Veenduge, et servad ja nurgad oleksid joondatud, seejärel suruge kook õrnalt alla, et see kleepuks. Ärge suruge alla nii tugevalt, et härmatis purskab välja. Kerge puudutus on kõik, mida vajate.

10
Määri koogi peale ja külgedele võikreemiga glasuur. Valmistage partii võikreemi glasuurist ja seejärel kasutage õlipõhist toiduvärvi, et toonida see soovitud värviga. Kasutage koogikaunistusspaatlit, et määrida paks kiht glasuurit koogi ülaosale ja seejärel külgedele. Enne selle tegemist veenduge, et kook oleks täielikult jahtunud, vastasel juhul sulab glasuur.Kui teil on raskusi glasuuriga. koogile määri esmalt õhuke glasuur. Tõsta kook 20–30 minutiks külmkappi, seejärel määri peale ülejäänud glasuur.

11
Soovi korral 15–20 minuti pärast silu glasuur paberrätikuga ühtlaseks. Oodake umbes 15–20 minutit, kuni härmatisele tekib koorik. Kui see juhtub, asetage külje vastu sile mustriteta paberrätik ja siluge seda käega. Korrake seda kogu koogi peal ja külgedel, kuni jääkiht on ühtlane. Te ei pea seda tegema, kui glasuur on piisavalt sile või kui te seda ei soovi. Kui paberrätik kleepub koogi külge , puista paberrätik esmalt tuhksuhkruga üle.

12
Joonistage hambaorkide või küpsisevormidega glasuurile mustrid. Mõelge sellele kui värvimisraamatu lehe loomisele. Kasutage heliaugu kontuuri loomiseks suurt ümmargust küpsisevormi või klaasi. Järgmiseks visandage hambaorkuga üksikasjad, nagu nöör ja sild. Ärge muretsege nööride visandamise pärast. Kuid tõmmake kaelale horisontaalsed jooned. Lisage oma kitarrile “maalitud” kujundused kujuliste küpsisevormide abil. Kasutage nende kujunduste kitarri korpusele taandamiseks küpsiselõikureid või hambaorke.

13
Joonistage oma visandatud kujundused värvilise võikreemiga. Paigaldage väikese ümmarguse dekoratiivotsaga torukotike ja täitke kott soovitud värvi härmatisega. Torutage glasuur oma kujunduse piirjoontele. Tehke kujundused mis tahes soovitud värviga. Must on heliaugu jaoks siiski hea värv. Ärge veel muretsege keelpillide pärast. Toru paanikas aga. Must või valge on head võimalused.

14
Täitke piirjooned veel glasuuriga, seejärel siluge glasuur välja. Vahetage väike ümar ots suurema vastu. Toruge glasuur oma piirjoontesse, seejärel kasutage koogikaunistuste spaatlit, et tasandada kõik konarused või servad. Kasutage täidise jaoks sama värvi glasuuri kui kontuuride jaoks. Näiteks kui piirdate heliaugu mustaga, kasutage täidiseks musta. Kaaluge välimiste detailide, näiteks maalitud lillede, lisamist.

15
Looge nöörid valge glasuuriga. Paigaldage väikese ümmarguse dekoraatoriotsaga torukotike, seejärel täitke see valge võikreemiga. Kandke härmatis pikkade, sirgete vertikaalsete joontega kaelale ja pähe. Pikendage need jooned heliaugust mööda ja alumisele sillale. Teise võimalusena lõigake lilletraadist pikad tükid ja kasutage neid. Kuid ärge unustage neid enne kitarri serveerimist eemaldada.

16
Looge fondandist häälestusklahvid ja lisage need seejärel pähe. Vormige fondandiga kuus häälestusklahvi, seejärel kleepige need hambaorkidele. Laske fondandil kuivada, seejärel suruge hambaorkid kitarri ülaossa (peasse). Asetage 3 klahvi mõlemale poole pead. Otsige veebist pilte kitarri klahvidest, et saada aimu, millised need peaksid välja nägema. Enamik klahve näeb välja nagu lamestatud ovaalid. Valge, must või hall fondant on selleks suurepärane valik. Võtmed võid toonida ka hõbedaseks tordikaunistustolmuga. Teise võimalusena torud võtmed otse koogilauale mõlemale poole pead.