Kuidas teha banaani lõhki

Banaanitükk on maitsev maius, mis sobib suurepäraselt igaks juhuks. Kuigi on palju erinevaid variatsioone, kasutatakse traditsioonilises banaane, kolme erineva maitsega jäätist ja palju erinevaid lisandeid. Kui soovite proovida midagi muud, võiksite selle asemel teha tervislikuma banaanitüki külmutatud jogurtiga. Võite proovida ka banaanist poolitatud parfeed või isegi banaanist poolitatud piimakokteili!

1
Asetage banaan pikka ja kitsasse nõusse. Kui te pole seda veel teinud, siis koorige banaan ja lõigake see pikuti pooleks. Asetage banaan pikka kitsasse nõusse, kumerad otsad ülespoole. Saate osta spetsiaalselt banaanilõhkumiseks valmistatud nõusid.

2
Aseta keskele, banaanipoolte vahele kolm kulbitäit jäätist. Üks kulbitäis šokolaadi-, maasika- ja vaniljejäätist on kõige traditsioonilisem. Teine populaarne valik on vaniljejäätis.

3
Nirista kastmed ja lisandid jäätise peale. Kui soovite saada tõeliselt traditsiooniliseks, valage šokolaadikaste šokolaadijäätisele, maasikakaste maasika peale ja ananass vanilje peale. Teise võimalusena võite valada šokolaadikastme igale jäätiselusikale. Kui teil pole maasikajäätise katet või siirupit, võite selle asemel kasutada 2 supilusikatäit (25 grammi) kuubikuteks lõigatud maasikaid. Kui teil pole ananassi jäätisekatte või siirupit, võite selle asemel kasutada 2 supilusikatäit (30 grammi) ananassitükke. Kui teile ananass ei meeldi, proovige selle asemel 1 supilusikatäit (15 milliliitrit) karamelli siirupit.

4
Lisa nukk vahukoort. Võite lisada igale jäätiselusikale vahukoore vahukoore või asetada selle banaanilõigu pikkusele alla. Poest ostetud tüüp, mis on otsikuga purgis, on kõige lihtsam kasutada. Võite ka ise valmistada ja torukotti ja suure tähekujulise otsa abil toru külge kinnitada.

5
Puista peale veidi hakitud maapähkleid. Kui teil pole maapähkleid või kui teile need lihtsalt ei maitse, võite selle asemel kasutada hakitud kreeka pähkleid. Teine maitsev ja värvilisem variant oleks kasutada hoopis puisteid.

6
Täiendage seda mõne maraschino kirsiga. Asetage üks kirss oma banaanilõhe keskele. Kui teile väga meeldivad maraschino kirsid, asetage üks iga vahukooretüki peale.

7
Külmutage jogurt enne tähtaega. Mõõtke jogurt sügavkülmakindlasse anumasse ja seejärel külmutage, kuni see muutub tahkeks. See peab olema kühveldamiseks piisavalt pehme, kuid mitte nii kõva, et see oleks kivikõva. Kui teile maasikajogurt ei meeldi, proovige selle asemel vaniljejogurtit. Jogurtit ei pea külmutama. Kui otsustate selle pehmeks jätta, klõpsake jätkamiseks siin.

8
Küpsetage jogurt, seejärel külmutage see tahkeks. Kasutage jäätiselussi, et võtta välja kaks kulbitäit külmutatud jogurtit. Aseta iga kühvel eraldi muffinivoodrisse. Asetage muffiniplaadid sügavkülma ja jätke need sinna, kuni olete jogurti serveerimiseks valmis.

9
Aseta banaan serveerimisnõusse. Koori esmalt banaan, seejärel lõika pikuti pooleks. Asetage kaks banaanipoolikut pikka ja õhukesse serveerimisnõusse, teravate otstega ülespoole.

10
Tõsta jogurt kahe banaaniviilu vahele. Kui külmutasite jogurti, eemaldage see kõigepealt muffinivooderdist ja seejärel asetage see banaaniviilude vahele. Kui kasutad tavalist jogurtit, siis lusikaga lusikaga tassi, asetades banaanipoolte vahele.

11
Tõsta peale marjad ja granola. Selle eest maitseksid hästi murakad ja vaarikad, aga võid proovida ka mõnda mustikat. Lisa ka granola; see jäljendab hakitud pähkleid, mida tavaliselt leidub banaanitükkides. Kui kasutate vaniljejogurtit, kaaluge kuubikuteks lõigatud maasikate lisamist. See muudab selle maitse sarnasemaks traditsioonilise banaanilõhega.

12
Soovi korral puista peale šokolaaditükke. Kõige paremini maitseks tume šokolaad või poolmagus, aga proovida võib ka piimašokolaadi või isegi valget šokolaadi. Veelgi tervislikuma banaanilõigu saamiseks jätke šokolaaditükid üldse välja.

13
Sulata šokolaad. Asetage poolmagusad šokolaaditükid mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi. Kuumutage neid mikrolaineahjus 30-sekundiliste intervallidega, kuni need sulavad. Iga intervalli vahel segage šokolaaditükke lusika või kahvliga. Tõsta sulatatud šokolaad kõrvale. Teise võimalusena võid šokolaaditükid topeltkatlas sulatada. Teise võimalusena võid osta pudeli šokolaadikastet ja sulatamise vahele jätta.

14
Viska viilutatud banaanid koos hakitud kreeka pähklitega. Koorige kolm banaani ja lõigake need 0,64-sentimeetristeks viiludeks. Viska viilutatud banaanid koos enamiku hakitud kreeka pähklitega. Tõsta parfeede kaunistamiseks kõrvale umbes 4 teelusikatäit kreeka pähkleid.

15
Laota ananass, banaanid ja jäätis parfee klaasidesse. Pange välja neli parfee klaasi. Jaota kuubikuteks lõigatud ananass ühtlaselt klaaside vahel, seejärel laota peale pähklikattega banaanid. Asetage igasse klaasi lusikatäis jäätist. Kui teile ei meeldi maasikajäätis, proovige selle asemel vanilli või šokolaadi. Mõlemat kasutatakse traditsioonilistes banaanitükkides. Tervislikuma valiku saamiseks kasutage jäätise asemel vaniljejogurtit.

16
Kaunista parfeed sulatatud šokolaadi, hakitud kreeka pähklite ja kirssidega. Kasutage väikest lusikat sulašokolaadi kogumiseks ja nirista see igale parfeele. Puista igale parfeele reserveeritud kreeka pähkleid, seejärel lisa sellele kirss. Traditsioonilisema banaanilõigu saamiseks kasutage selle asemel maraschino kirsse. Traditsioonilisema banaanilõigu saamiseks lisage esmalt vahukoort.

17
Asetage jäätis, banaan, piim ja vanill segistisse. Kellele vaniljejäätis ei maitse, võib selle asemel proovida šokolaadi või maasikat. Vaniljejäätisele maitse andmiseks võite lisada ka maasika- või šokolaadisiirupit. Suurema maitse saamiseks lisage viilutatud maasikaid.

18
Pulseerige blenderit, kuni kõik on ühtlane. Aeg-ajalt võiksite blenderi töö peatada ja kummilabidaga kõik tükid põhja poole kraapida.

19
Valage piimakokteil kõrgesse serveerimisklaasi. Võid valada ka kahte väiksemasse klaasi ja teha kaks portsjonit.

20
Kaunista piimakokteil vahukoorega. Seda tüüpi vahukoort, mis on otsikuga purgis, on kõige lihtsam kasutada. Võite ka ise valmistada ja toruga torukotti ja tähekujulise otsiku abil toru külge kinnitada.

21
Täiendage šokolaadikastme ja maraschino kirsiga. Võite kasutada tavalist šokolaadikastet või kuuma fudge’i. Veelgi uhkema piimakokteili saamiseks lisage näputäis värvilisi puisteid. Traditsioonilisema magustoidu jaoks. proovige hakitud maapähkleid või kreeka pähkleid. Serveerimiseks lisage pikk, peenike lusikas või värviline kõrs!