Kuidas teada saada, kas teie ravikindlustus maksab abielunõustamise eest

Siin USA-s maksame ravikindlustuse eest palju ja me kõik tahame, et meie kindlustuspakkujad kataksid maksimaalselt teenustest, millele meil on õigus. Siiski on oluline, et need, kes otsivad paariteraapiat, mõistaksid, mida nende kindlustus tegelikult katab ja mida mitte. Kas teie kindlustus maksab abielunõustamise eest? Küsimus on hea ja see artikkel juhendab teid, kuidas seda teada saada ja kuidas mitte jääda jänni arve, mida te ette ei näinud.

1
Tehke kindlaks, kas lähete abielunõustamisele või individuaalsele nõustamisele koos oma partneriga. Abielunõustamine tähendab, et töötate koos, et lahendada suhteprobleeme, kuid kui teie tähelepanu keskmes on individuaalne nõustamine, soovite lihtsalt, et teie abikaasa oleks teiega kaasas ja toetaks teid teie individuaalse vaimuhaiguse ravis. Esimesel juhul on teie abielu tähelepanu keskpunktis. Teisel juhul keskendutakse sellele, et aidata teil ja teie abikaasal õppida paremaid viise oma vaimuhaiguse probleemide lahendamiseks. Kui olete otsustanud, et soovite abi raskustes oleva abielu jaoks, pidage meeles, et seda peetakse teie “diagnoosiks”. .” See diagnoosikood on V61.1 Relatsiooniprobleemid DSM V-s. Kui võtate ühendust oma kindlustusseltsiga, on oluline teada, mis vahe on “diagnostilise koodi” ja “protseduurikoodi” vahel.

2
Lugege oma ravikindlustuslepingut. Enamikus lepingutes on klausel, mis kõlab umbes nii: “Soodustuste pakkumine või volitus ei garanteeri maksmist ega kontrolli abikõlblikkust. Hüvitiste maksmisel kehtivad kõik liikmelepingu tingimused, tingimused, piirangud ja välistused teenistuse ajal. †See tähendab, et kui helistate oma haigekassasse, ei saa te toetuda sellele, mida inimene teile ütleb kui “fakti”. See võib nii olla, aga ei pruugi olla. Peate teadma oma tervisekindlustusplaani .

3
Olge uurides nutikas. Eeldatakse, et mõistate, mida teie ravikindlustuspoliis katab ja mida mitte. See võib enamikule inimestele segadusse ajada. Enamik inimesi usub, et kui teie haigekassa töötaja ütleb, et see nii on, siis on see tõsiasi. Mitte nii. Peate olema asjatundlik tarbija ja teadma, mida küsida. Paljudes poliitikates on sätestatud, et nad maksavad ainult ravi eest, mida nad peavad “meditsiinilises mõttes vajalikuks”. See tähendab, et neil on õigus makset kinni pidada, kui seda peetakse väljaspool seda. poliitika ulatust. See kehtib isegi siis, kui teil on “volituskood”.

4
Enne kindlustusseltsile helistamist tundke kõnepruuki: “Teenuse kuupäevad ja asukoht” näitab, millal ja kus teid nähakse; “Protseduurikood” näitab, keda nähakse. Kas teid nähakse üksi, koos oma partneri või teiste pereliikmetega? “Diagnostiline kood” on põhjus, miks patsient pöördub ravi poole. See kirjeldab ravi fookust, isegi kui patsiendil on rohkem kui üks täpne diagnoos. Milles teie arst teie abistamisele keskendub? See on diagnostikakood. See on enamiku inimeste jaoks kõige segadusttekitavam osa. Teie kindlustus maksab mõlema abikaasa toas viibimise eest (menetluskoodeks) ja ametnik telefoni teel ütleb “Jah, me katame paarinõustamise”, kuna nad näevad oma arvutis menetlusseadustikku “Paarid/pereteraapia”. ekraan. Kuid menetlusseadustik (kes on ruumis) ei lükka nõuet välja. Diagnostikakood põhjustab nõude tagasilükkamise.

5
Pange oma küsimused valmis. Kui loete oma poliisi või helistate oma kindlustusseltsile, küsige konkreetseid küsimusi: “Kas kate abielunõustamiseks kasutatava diagnostikakoodi V61.1?” Soovite kindlaks teha, kas nad peavad V61.1 relatsiooniprobleeme meditsiiniliseks vajaduseks. Mõned kohtlevad koodi V61.1 teisiti kui teisi psüühikahäirete diagnoose. Kui nad seda katavad, küsige, mitu seanssi nad katavad. Mõnikord katavad tervisekindlustusseltsid mõne seansi kui “V61.1 suhteprobleemid” ja pärast nende seansside kasutamist eeldavad nad, et abielunõustaja märgib ühe teist kui kellel on diagnoositav psüühikahäire. Teil on õigus otsustada, kas see juhtub, millal teie nõustajal palutakse selline silt anda ja milline diagnoos on.

6
Uurige alternatiivseid maksevõimalusi. Mõned inimesed otsustavad, et nad ei soovi, et neile diagnoositaks mõni muu psüühikahäire, välja arvatud V61.1. Selle diagnoosi asemel peavad nad oma abielunõustajaga läbirääkimisi taskukohase tasu eest. See on teie õigus. Enamik nõustub, et abieluprobleemid on stressi tekitavad. See ei tähenda, et abielunõustaja juurde pöördumiseks tuleb anda diagnoositav psüühikahäire. Kui lähete abielunõustamisele, peaks see olema teie diagnoos. Kui teie ravikindlustus ei kata V61.1 suhteprobleeme, võite otsida paremat plaani või esitada oma mure neile kirjalikult. Pikaajaline abieluhäda on seotud füüsiliste haigustega ja seda ei tohiks kergelt võtta. Sellise abi eest praegu maksmine on nii äriliselt kui ka terve mõistus.