Kuidas süüa palmetto marju

Saw palmetto marjad on väikese palmipõõsa viljad, mis kasvavad Ameerika Ühendriikide kaguosas. Kuigi neid sõid põlisameeriklased, tarbitakse neid tänapäeval peamiselt tervise tugevdajana. Arvatakse, et need sisaldavad ühendeid, mis võivad ravida kuseteede infektsioone, eesnäärme healoomulisi haigusi ja meeste kiilaspäisust. Võite marju süüa toorelt või valmistada neist tinktuuri või teed.

1
Otsige üles metsikult kasvav palmetto taim. Tuvastage saepalmet selle väiksuse (7–10 jalga (2,1–3,0 m), horisontaalse ussiva tüve ja suurte lehvikukujuliste lehtede ümara võra järgi. Leidke palmettopõõsas, mis asub Ameerika Ühendriikide subtroopilise kaguosa madalikel ja savannivõsadel, kõige sagedamini Atlandi ookeani lõunaosas ja Pärsia lahe rannikul. Saw palmetto on eriti levinud Floridas. Otsige marju sügiskuudel, septembris ja oktoobris, kui viljad on küpsed. Te teate, et nad on küpsed tumepruunist mustani. Veenduge, et leiate metsiku ja avalikul maal kasvava taime. Saepalmettod on Floridas rahasaak ja teid võidakse trahvida, kui teid tabatakse kaubanduslikult kasvatatavate marjade korjamisel.

2
Korja mõned küpsed mustad marjad. Marjad leiate palmilehtede juurtest. Olge marjade korjamisel käeulatuses ettevaatlik. Saepalmeto “saag” viitab teravatele torkivatele lehevartele.

3
Tugeva maitsega harjumiseks sööge marju aeglaselt. Saw palmetto marjad on suuruse ja õlisuse poolest sarnased musta oliiviga. Nagu oliivil, on neil kaev. Võtke väikseid näksu magusatest, pipradest ja teravatest puuviljadest. Kui pistate kogu puuvilja suhu, pidage meeles, et seal on süvend. Marjade tugevat maitset kirjeldasid 1692. aastal merehädalised kveekerid kui mädajuustu maitset. leotatud tubakamahlas. Teised ütlevad, et maitse on nagu magus, eriti tugev sinihallitusjuustu.

4
Pange 0,23 kg kuivatatud palmetto marju 0,95 liitrisesse 1-liitrisesse purki. Ostke kuivatatud palmetto marju veebist või kohalikust tervisetoidupoest. Tavaliselt on marjad juba väikesteks tükkideks hakitud. Kui ei, siis tükelda marjad veeranditeks või väiksemateks tükkideks.

5
Kata marjad teraviljapiiritusega. Kasutage 80 või 100 proovi viina või džinni. On oluline, et alkohol oleks valmistatud teraviljast, seega kontrollige etiketti. Ärge muretsege kaubamärgi pärast, vaid hankige odav. Kui purk on täis, keerake kaas kinni ja loksutage segu 30 sekundit. Alternatiivina teraviljaalkoholile võite tinktuuriks kasutada filtreerimata õunasiidri äädikat.

6
Märgistage ja dateerige purk. Asetage müüripurgile silt ja märkige üles sisu ja kuupäev. See on eriti oluline, kui kavatsete teha korraga mitu tinktuuri.

7
Leotage segu jahedas ja pimedas kohas 6 nädalat kuni 3 kuud. Esimesed kaks nädalat loksutage segu kaks korda päevas. Pärast seda laske sellel istuda. Aja jooksul ekstraheerib alkohol marjade omadused. Mida kauem lasete sellel istuda, seda tugevam on tinktuur. Reaalset kasu aga pärast 3 kuu möödumist pole.

8
Kurna vedelik marjadest välja. Kalla segu läbi võrgusõela või kurn, mille all on kauss, et vedelik kinni haaraks. Visake marjad ära. Asetage vedelik säilitamiseks tumedasse pudelisse. Tumedat värvi tilgutitega pudeleid saate osta veebist või tervisetoidupoest.

9
Tinktuuri võtta 2-3 lusikatäit päevas tervisetoonikuna. Seda tinktuuri võib võtta üldise eesnäärme tervise (sealhulgas eesnäärme suurenemise), meeste kiilaspäisuse ja kuseteede infektsioonide raviks. Oluline on pöörduda arsti poole konkreetsete sümptomitega, et välistada kõik tõsised seisundid, mis võivad vajada ravi.

10
Keeda 1 tass (240 ml) vett. Asetage vesi teekeetjasse või potti ja keerake põleti kõrgele. Oodake täielikku keemiseni ja seejärel valage see oma tassi. Alati on kõige parem teha teed värske, filtreeritud veega. Ärge kasutage vett, mis on juba korra keedetud.

11
Asetage 1 supilusikatäis (15 ml) kuivatatud palmetto marju teekuulisse. Ostke kuivatatud palmetto marju veebist või tervisepoest. Tavaliselt on marjad juba väikesteks tükkideks hakitud. Kui ei, siis tükelda marjad veeranditeks või väiksemateks tükkideks. Asetage täidetud teepall tassi keedetud vette.

12
Katke oma tass ja laske palmetto marjadel järsult tõmmata. Oodake 20-30 minutit. Mida kauem hautate, seda tugevam on teie tee nii maitse kui ka ravimtugevuse poolest.

13
Maitsesta teed oma maitse järgi. Kui maitste palmetto teed esimest korda, proovige seda esmalt ilma lisanditeta. Saw palmetto marju peetakse magusaks, kuid need on ka teravad. Võite kasutada suhkrut, mett või piima, et luua teile meeldiv maitse.