Kuidas süüa konveier-sushit (Kaiten-Sushi)

Konveier-sushirestoranid, tuntud ka kui kaiten-sushi restoranid, pakuvad sushisõpradele lõbusat einestamiskogemust. Selle asemel, et istuda laua taga ja tellida oma sushit menüüst, saate valida konveierilt väikesed taldrikud sushit ja muid roogasid, mis teile head välja näevad, mis kannab need teie silme ees aeglaselt teie istmest mööda. Kui te pole kunagi varem konveier-sushit söönud ega tea, kuidas see töötab, ärge kartke. Enamik seda tüüpi asutusi toimib sarnaselt, nii et peate lihtsalt oma istekohale sisse seadma ja veenduma, et mõistate mõnda põhiteavet, nagu taldrikute hind, seejärel haarate need otse lindilt ja näksite. alla!

1
Sisenege restorani ja oodake, kuni teid konveieri ette istutakse. Oodake järjekorras, kui on järjekord, kuhu istuda. Andke hostile või serverile teada, kui palju inimesi teie seltskonnas on, ja oodake, kuni nad teid istuma panevad. Konveieriga sushirestoranides on tavaliselt konveierilindi ees baari istmed ja mõnikord lauad suuremate seltskondade jaoks. Võõrustaja või teenindaja võib teid juhatada otse teie istekohale või anda teile numbri, mis ütleb teile, kus istet võtta, olenevalt restoranist .

2
Istuge maha ja sööge lähedalt pärit ingverit, sojakastet ja wasabit. Tavaliselt on baaris ja iga laua taga iga istme või kahe istme ees maitseainepunktid. Võtke 3 väikest tassi ja täitke need sojakastme, ingveri ja wasabiga oma istmele lähimast maitseainejaamast. Kui te ei näe istme lähedal mõnda konkreetset maitseainet, näiteks wasabit, saate selle alati tellida lähedal asuvast sushist. kokk või oma teenindaja. Kui sa sushi söömisega kursis ei ole, siis sojakaste on mõeldud dippimiseks, ingver erinevate taldrikute vahel söömiseks, et paletti puhastada, wasabi aga vürtsikuse lisamiseks. Kui eelistate neid mitte kasutada, jätke mõni maitseaine vahele.

3
Haarake lähedalt ka paar söögipulka ja niiske rätik. Need on muud kaubad, mida tavaliselt pakutakse konveier-sushirestoranides teie istme kõrval. Võtke paar söögipulka, millega sushit süüa, ja pühkige enne sööma asumist oma käed niiske lapiga maha.Kui te ei näe läheduses söögipulki ega niisket käterätikuivati, toob server need tõenäoliselt teieni.Kui te ei tea, kuidas söögipulki kasutada või ei eelista seda kasutada, võite alati oma serverilt kahvlit küsida.

4
Serveerige endale kuuma teed, kui läheduses on iseteenindusega teejaam. Tavaliselt on konveier-sushirestoranides maitseainete lähedal kuumaveeautomaat, kruusid ja pulbristatud roheline tee. Võtke kruus, pange kruusi 1-2 kulbitäit pulbristatud teed, seejärel täitke see kuuma veega. Kui teile ei meeldi või ei taha kuuma rohelist teed, võite selle vahele jätta ja juua midagi muud. .

5
Tellige oma serverist muid jooke, mida soovite. Kontrollige menüüd, et näha, millised muud joogid on saadaval. Märgistage oma server ja tellige menüüst midagi, mis teile meeldib, näiteks jäävesi, sooda, õlu või sake. Teie istme ees on kas juba menüü letil või laual või annab server teile kätte üks siis, kui nad teid istuvad. Mõnel konveier-sushirestoranil on puuteekraaniga menüüd igal istmel, kust saate tellida. Kui see nii on, klõpsake lihtsalt tellitavatel jookidel ja esitage tellimus kelnerilt tellimise asemel digitaalselt.

6
Lugege plaadivõtit, et teada saada, kui palju iga värviline taldrik maksab. Kõik plaadid, mis konveierilindilt mööda lähevad, on vastavalt hinnale värvikoodiga. Vaadake menüüst, kui palju iga värv maksab, et saaksite teada, kui palju teie arve tõuseb iga kord, kui haarate teatud värvi taldriku. See on eriti oluline, kui sööte väikese eelarvega. Näiteks kui sinised taldrikud on kõige odavamad, siis teate, et saate neid rohkem süüa.

7
Vaata menüüs olevaid pilte, et aru saada, kuidas erinevad toidud välja näevad. Menüüs on pilte erinevatest sushitüüpidest ja muudest roogadest koos nende nimetustega. Kontrollige pilte, et teada saada, millised erinevad toidud, mida soovite süüa, välja näevad, et saaksite neist möödudes näksida. Näiteks nigiri taldrikud näevad tavaliselt välja nagu 2 ovaalset riisipalli, mille peal on kalaviilud. Lõhe nigiri näeb välja nagu 2 apelsini kalaviilu riisi peal ja tuunikala nigiri näeb välja nagu 2 viilu roosakas-punast kala riisi peal. Midagi vürtsika tuunikalarulli taolist võib välja näha nagu taldrik, mis koosneb kuuest riisirulli tükist. merevetikates, mille keskel on punane tuunikala.

8
Võtke taldrikud, mida soovite süüa, konveierilt, kui need mööduvad. Jälgige tähelepanelikult, kuidas erinevad toidud teist mööda lähevad, ja valmistage kõik, mis teile maitsvad tunduvad. Ärge kartke uusi asju proovida, isegi kui te ei tea täpselt, mis need on. See kõik on osa kogemusest!Märkige üles kõik plaadid, mis on mitu korda konveierilindide ümber olnud. Need on kõige vähem värsked toidud.

9
Vältige taldrikute puudutamist, mida te ei kavatse võtta, ega plaatide tagasi panemist. Puudutage taldrikuid ainult siis, kui olete kindel, et soovite neid süüa. Ärge pange taldrikut tagasi lindile, mille olete juba eemaldanud, isegi kui te pole sellel olevat toitu puudutanud. Näiteks ärge haarake taldrikut, et näha sellel olevat sushit lähemalt ja otsustada, kas tahad seda süüa. Kui kahtlete taldriku osas, laske sellel lihtsalt mööda minna ja otsustage, kas soovite seda järgmisel korral.

10
Telli kokalt või kelnerilt kõik, mida vööl mööda minemas ei näe. Märkige lähedalasuv sushikokk või oma server. Paluge neil valmistada ja tuua teile kõik menüüs olevad toidud, mida te konveieril ei näe. Mõnikord on menüüs asju, mida tavaliselt konveieril ei liigu. Näiteks võivad olla suuremad nuudliroad või misosupp, mida saate tellida ainult menüüst väljas. Kui restoranis, kus viibite, on puuteekraaniga menüüd, saate roogasid tellida otse digitaalse menüü kaudu, mitte kokk või teenindaja.

11
Viimistlemisel asetage taldrikud vastavalt värvile. Kui olete taldrikutele söömise lõpetanud, tehke taldrikutest hunnik istme kõrvale. Teie server liidab plaatide maksumuse, et anda teile lõpus arve. Püüdke hoida samu värve koos, et olla viisakas ja et teie kelneril oleks lihtsam igat värvi taldrikuid kokku lugeda. Kui sööte koos mitme inimesega ja soovite lõpuks saada eraldi tšekke, veenduge, et igaüks teeks ise oma tšekke. plaatide virn.

12
Märkige oma server maha, kui olete söömise lõpetanud ja paluge tasuda. Lehvitage või helistage kelnerile, kui olete kõhu täis saanud, ja küsige arvet. Oodake, kuni nad loendavad kõik teie taldrikud ja lisavad teie arvele kogumaksumuse koos kõige muuga, mida tellisite. Sõltuvalt restoranist saate kas maksta otse kelnerile või viia arve kassasse ja maksta.