Kuidas säilitada likööri roostevabast terasest pudelites

Roostevabast terasest kolvid pakuvad klassikalist ja mugavat viisi alkoholi nautimiseks liikvel olles. Kui soovite hoida oma kolbi heas seisukorras ja likööri värskena, tuleb meeles pidada mõnda olulist asja. Võtke oma kolvist maksimum, õppides, millist likööri sinna panna ja kui kaua seda seal hoida. Hoidke oma kolbi korraliku hoolduse ja puhastamisega heas seisukorras.

1
Täitke oma kolb kange alkoholiga. Kolvid on mõeldud kasutamiseks koos lahjendamata piiritusega. Üldiselt on kõige parem täita roostevabast terasest kolb kangete vedelikega, nagu šoti, viski, rumm või viin. Vältige alkoholile mikserite lisamist, kuna paljud neist sisaldavad söövitavaid või kiiresti riknevaid koostisosi, mis võivad kolbi kahjustada.

2
Vältige söövitavate või kergesti riknevate vedelike panemist oma kolbi. Ärge täitke oma kolbi gaseeritud, happelise või tsitruselise maitsega. Seda tüüpi joogid kipuvad kiiresti omandama metallilisi maitseid ja võivad kahjustada kolvi metalli. Ärge hoidke oma kolvis koorepõhist likööri, kuna need riknevad kiiresti, kui neid ei hoia jahedas. Joogid, mida tuleb vältida, on järgmised: õlu, siider, veinijahutid ja muud gaseeritud joogid; vein ja šampanja; kooreliköörid, nagu Baileys või Dooley’sCitrus liköörid, ja muud tsitruseliste maitsega joogid, nagu kõva limonaad.

3
Kasutage kolvi täitmiseks lehtrit. Kuna alkoholikolbidel on tavaliselt väga kitsad avad, võib nende täitmine ilma mahavalgumata olla keeruline. Asetage lehtri kitsas osa oma kolvi avasse. Kasutage ühe käega lehtrit ja kolbi paigal hoidmiseks, kui valate aeglaselt vedelikku lehtri laiale avasse. Paljudel roostevabast terasest kolbidel on lihtsamaks täitmiseks oma lehtrid. Kolvilehtreid saab osta ka enamikust viinapoodidest või kaubamajadest. Kui teil kolvilehtrit pole, peaks iga köögilehter asja ära tegema. Kolvilehtrite peamine eelis on nende väiksus, mis muudab need kaasaskantavamaks.

4
Vältige oma kolbi ületäitmist. Lekete ja lekete vältimiseks jätke kolvi täitmisel ülaossa veidi ruumi. Täida kolvi kaelast allpool. Kolbi lehtri ava peaks võimaldama teil kolbi sisse vaadata ja näha, millal see on enamasti täis.

5
Hoidke oma kolbi ülekuumenemise eest. Teie kolvis olev liköör tunneb tõenäolisemalt metallimaitset, kui see muutub liiga soojaks. Hoidke kolbi jahedas, hoides seda pigem jope taskus või kotis, mitte otse puusa vastas. Vältige kolbi jätmist liiga soojaks, näiteks kuuma autosse või otsese päikesevalguse kätte, kui selles on likööri. Kui kolbi pole teiega kaasas, hoidke seda jahedas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest, näiteks sees. köögikapp või sahver.

6
Piirake säilitusaega kolme või nelja päevani. Roostevabast terasest kolvid ei ole ette nähtud alkoholi pikaajaliseks säilitamiseks. Pikaajaliselt roostevabast terasest kolvis hoitud joogiga ei kaasne tõsiseid terviseriske. Kuid mida kauem liköör kolvis püsib, seda tõenäolisemalt saab see ebameeldivaid metallimaitseid. Maksimaalse värskuse saavutamiseks lõpetage või vahetage oma kolbi sisu mõne päeva või kõige rohkem nädala jooksul. Kui soovite alkoholi pikemat aega kolvis hoida, kaaluge selle asemel klaaskolbi kasutamist. roostevabast terasest. Roostevabast terasest pudelite peamine eelis on see, et need on kerged, vastupidavad ja kaasaskantavad. Ideaalis peaksite oma kolbi kasutama alkoholi hoidmiseks ja transportimiseks, mille kavatsete ühe päeva jooksul lõpetada.

7
Enne esimest kasutamist peske uus kolb veega. Alati on hea mõte puhastada uus kolb enne selle esmakordset likööriga täitmist. Kuigi tõenäoliselt piisab põhjalikust kuuma veega loputamisest, võiksite ka esimesel pesukorral kasutada veidi nõudepesuseepi. Kasutage siiski väga väikest kogust lahjendatud seepi – vaid tilk või kaks –, kuna seepi kolvist täielikult välja loputamine võib olla keeruline või võimatu.

8
Kasutuskordade vahel puhastage kolbi kuuma veega. Kui te ei kavatse kolvis hoitavat likööri tüüpi muuta, piisab tavaliselt kasutuskordade vahel puhastamisest tavalise kraaniveega. Keeda 2 tassi (0,5 liitrit) vett ja vala vesi ettevaatlikult kolbi, kuni see on veel kuum. Pange kork peale ja loksutage kolbi korralikult umbes minut, seejärel valage vesi välja. Roostevaba teras kuumeneb väga kiiresti, kui valate sellesse kuuma või keeva vee. Põletuse vältimiseks mässige kolvi ümber rätikurätik või kasutage ahjukinda. Ärge lisage kolbi puhastamisel vette seepi. Seepi on väga raske täielikult välja loputada ja järelejäänud jääk rikub teie joogi maitse.

9
Eriti põhjalikuks puhastamiseks kasutage sidrunimahla või valget äädikat. Kui teie kolb vajab tõsisemat puhastamist või kui soovite vabaneda püsivatest maitsetest, valage sidrunimahla või destilleeritud valget äädikat. Kasutage nii palju sidrunimahla või äädikat, et teie kolb oleks enamjaolt täis, kuid jätke ülaossa veidi ruumi (vähemalt ¼ kolvi mahust), et saaksite sees olevat vedelikku hõlpsasti loksutada. Asetage kolvile kork ja loksutage tugevalt umbes minut, seejärel valage sidrunimahl või äädikas välja ja loputage veega. Seda tüüpi puhastus on kasulik, kui kavatsete üle minna uut tüüpi liköörile. Sidrunimahl või äädikas aitab eemaldada eelnevalt kolvis hoitud joogist maitsejäägid. Kasutage kolvi puhastamiseks ainult destilleeritud valget äädikat. Muud tüüpi äädikas võivad jätta püsivad maitsed. Loputage oma kolbi alati põhjalikult pärast sidrunimahla või äädikaga pesemist. Nendest puhastusvahenditest pärinevad happed võivad kolbi kahjustada ja mõjutada teie joogi maitset, kui neid täielikult välja ei loputa. Kui tunnete endiselt sidruni või äädika lõhna, loputage seda veel kord.

10
Jääkide eemaldamiseks lisage kerget abrasiivi. Kui teie kolb on eriti määrdunud, visake väike peotäis või 2 supilusikatäit (30 ml) jämedat soola, riisi või söögisoodat koos puhastusvedelikuga. Need ained aitavad eemaldada tõrksa mustuse või jäägid, ilma et see oleks roostevaba terase suhtes liiga kõva. Täitke kolb umbes kaks kolmandikku puhastusseguga, pange kork peale ja loksutage kolbi tugevalt 30–60 sekundit. Visake sisu välja ja loputage hoolikalt veega. Söögisooda lahustub kiiresti ja tekitab kihiseva (ja potentsiaalselt segase) reaktsiooni, kui seda segada sidrunimahla või äädikaga. See reaktsioon ei ole ohtlik, kuid kui soovite seda vältida, võite jääda söögisooda segamise juurde veega.

11
Pärast puhastamist laske oma kolbil täielikult kuivada. Iga kord, kui kolbi puhastate, hoidke seda tagurpidi ja kaaneta kuivatusrestis, kuni kolvi sisemus on täielikult kuivanud. Niiske kolvi sulgemine võib põhjustada hallituse või bakterite kasvu. Kui teie kolb on kuivanud, hoidke seda jahedas ja kuivas kohas, näiteks köögikapis.

12
Valmis.