Kuidas puuvilju päikese käes kuivatada

Päikese kasutamine toidu kuivatamiseks on vanim teadaolev toidu säilitamise meetod ning toitvate ja maitsvate kuivatatud puuviljade valmistamine sel viisil on lihtne. Päikese kuivatamiseks ideaalne kliima on tugev päikesepaiste, minimaalne temperatuur 85 kraadi Fahrenheiti (30 kraadi) ja madal õhuniiskus. See artikkel räägib teile, kuidas kuivatada puuvilju ilma elektrita või kallite seadmete ostmiseta.

1
Valmistage plastikekraaniga või tihedalt raamile venitatud marli abil kuivatusalus. Risti nöör raami tagaküljele ja klammerdage see nurkadesse, et vältida marli longu.

2
Korjake puuviljad vahetult enne, kui need muutuvad üleküpseks. Valige puuvili, millel pole plekke.

3
Laske puuviljadel jahtuda, kui see on päikese käes kasvamisest soe.

4
Peske, eemaldage puuvili, kuivatage, koorige (vajadusel) ja viilutage viljad õhukesteks viiludeks. Õhukeseks viilutatud puuviljad kuivavad kiiremini. Hoides kõik tükid ligikaudu ühesuurused, kuivavad need ühtlaselt.

5
Vältige puuviljade oksüdeerumist või tumenemist pärast viilutamist. Kastke puuvili soolasesse vette. Kasutage 6 supilusikatäit marineerimissoola 1 galloni (3,5 liitri) vee kohta. Nõruta ja kuivata puuviljad.Blanšeerige õunad või aprikoosid, aurutades viilu 5 minutit ja seejärel pange need jääkülma vette. Nõruta ja kuivata puuviljad põhjalikult. Tee virsikute, ananasside või banaanide jaoks meekaste, segades 1 tassi suhkrut, 3 tassi vett ja 1 tassi mett.Mahla kastmiseks segage soe vesi, ananassimahl ja sidrunimahl. Segage 2 spl askorbiinhapet 4 tassi (1 liiter) vette kõigi puuviljade jaoks. Keetke 1 kast pektiinikastet 1 tassi vee ja ½ tassi suhkruga virsikute, kirsside või marjade jaoks.

6
Asetage puuviljad kuivatusalusele tühikutega, nii et tükid ei puutuks kokku.

7
Asetage klaasitükk toidu kohale, et päike viljale intensiivistaks, kuid veenduge, et puuvilja kohal oleks piisavalt ruumi hea õhuringluse jaoks.

8
Asetage kandik umbes 2-4 päevaks päikese kätte. Tegelik kuivamisaeg sõltub puuvilja tüübist ja välistingimustest. Vihma korral viige viljad siseruumidesse ja öösel, et vältida niiskuse kogunemist puuviljadele.

9
Tasandage puuviljad pärast kuivatamist, et niiskus saaks mõnest tükist üle kanduda kuivati ​​tükkidele. Seda saab teha, segades tükke paar päeva või asetades need paberkottidesse, riputades kotid pesunöörile ja raputades kotte paar korda päevas paari päeva jooksul.

10
Säilitage kuivatatud puuvilju tihedalt suletavas kaanega anumas või lukuga suletavas kotis. Kui konteinereid hoitakse jahedas ja pimedas kohas, säilivad puuviljad vähemalt 6 kuud. Kontrollige puuvilju regulaarselt hallituse eest. paar esimest ladustamisnädalat ja visake ära kõik kahtlased tükid.