Kuidas peatada köha ilma köhasiirupita

Köhasiirup võib olla hea ravim, kui teil on püsiv köha, kuid see ei sobi kõigile. Võib-olla soovite vältida koostisainetes sisalduvat alkoholi või võib-olla lihtsalt vihkate selle maitset. Õnneks on mitmeid tõhusaid alternatiivseid abinõusid! Jätkake lugemist, et näha, kuidas saate köhaga lõplikult võidelda.

1
Need pastillid vähendavad köha ja ummistust. Köhatilgad sisaldavad mentooli, mis oma aromaatsete omaduste tõttu avab hingamisteed. Kuigi need ei ole ravivad, võivad need leevendada sümptomeid ja anda teile puhkust, kui olete terve päeva köhinud. Ostke köhatilku, mis sisaldavad köhasümptomeid leevendavaid koostisosi, nagu mesi, sidrun, eukalüpt ja piparmünt.

2
Mõned uuringud näitavad, et mesi pärsib köha. Cochrane’i raamatukogu avaldatud uuring näitas, et mesi suutis tõhusalt köha sümptomeid vähendada. Selle meetodi proovimiseks segage 2 teelusikatäit (9,9 ml) mett kuumas vees või tees. Selle lõõgastava joogi joomine enne magamaminekut võib samuti aidata teil kiiremini uinuda ja vähendada öiseid köhahooge. Ärge andke mett alla 1-aastastele lastele. See võib põhjustada haruldast haigusseisundit, mida nimetatakse imikute botulismiks. Mett võib kasutada ka valu leevendamiseks. köha põhjustatud kurgus.

3
Soojad vedelikud nagu supp leevendavad ummikuid. Samuti võivad need suurendada ninavedelike liikumist. Mõlemad aitavad teil vähem köhida. Kui otsite leevendust, proovige kana-nuudlisuppi või isegi sooja puljongit. See aitab teil ka vedelikku säilitada! Kui tunnete iiveldust või teil on vähe isu, proovige rüübata kana- või köögiviljapuljongit. See pakub sama leevendust! Proovige madala naatriumisisaldusega varianti, et te ei tunneks end dehüdratsioonina.

4
Soolase veega loputus võib teie süsteemist lima eemaldada. See võib aidata sümptomeid leevendada, kuna kurku tilkuv lima võib köha palju hullemaks muuta. Asetage 1–4 teelusikatäit (1,2 ml) kuni 1–2 teelusikatäit (2,5 ml) soola klaasi sooja vette. Segage soola, kuni see on täielikult lahustunud. Kurista vett 1-2 minutit, seejärel sülita see välja. Ärge neelake seda alla! Tehke seda 3 korda päevas, kuni sümptomid taanduvad. Kui sool ärritab suud või kurku, võite kuristamiseks kasutada ka tavalist destilleeritud sooja vett.

5
See hoiab ära lima ummistumise siinustes ja kurgus. See parandab teie õhuvoolu ja aitab teil magama jäädes kergemini hingata! Toetage padi pea alla nii, et see toetaks teie kaela loomulikku kumerust.

6
Kuiv õhk raskendab lima väljavoolu, mis kutsub esile köha. Kasutage oma magamistoas või elutoas niisutajat, et lisada õhku niiskust ja aidata teil ninakõrvalurgeid puhastada. Õhu niiskus peaks olema vahemikus 30% kuni 55%. Liiga kõrge õhuniiskuse korral võivad levida hallitus- ja tolmulestad, mis mõlemad on tavalised allergiate ja köha põhjused. Kui õhuniiskus langeb liiga madalale, võib see põhjustada silmade kuivust, kurgu ja põsekoopa ärritused. Ärge unustage oma niisutajat sageli puhastada! Saastunud õhuniisutajad võivad olla hallituse ja bakterite kasvulavaks.

7
Ujuvad osakesed, nagu õietolm ja hallitus, võivad põhjustada köha. Õhupuhastaja, nagu HEPA-filter, püüab need allergeenid kinni ja selle efektiivsus on 99,9%. Hoidke oma toas või elutoas õhupuhastit, et õhk köha hullemaks ei teeks! Õhupuhastist on eriti abi siis, kui teil on kroonilisi allergiaid või astma sümptomeid. Vahetage ja puhastage filtrit sageli, järgides seadmel olevaid juhiseid. kasti.

8
Vedelikud aitavad leevendada ummikuid, leevendades köha. Parimate tulemuste saamiseks jooge vett, mahla, sooja puljongit või kuuma vett sidruniga. Võtke eesmärgiks 2,7–3,7 liitrit (91–125 fl untsi) vett päevas. Kui teie köhimisega kaasnevad sellised sümptomid nagu palavik, iiveldus ja kõhulahtisus, on väga oluline juua palju vedelikku. See aitab teil püsida hüdreeritud ja naasta oma tervena. Hoiduge kohvist, soodast ja alkoholist. Need võivad teid dehüdreerida.

9
Puhkamine aitab teie immuunsüsteemi taaselustada. Magage palju, et köha leevendada, ja veenduge, et see oleks igal ööl vahemikus 8–10 tundi. Samuti peaksite külmetuse ajal vältima pingutavat treeningut, kuna see võib teie energiat kaotada ja enesetunnet halvendada.

10
Mõned uuringud näitavad, et need võivad köha kestust lühendada. Cochrane’i raamatukogu avaldatud uuringust selgus, et toidulisandid suutsid külmetuse kestust poole päeva võrra lühendada. Leiud näitasid ka, et need võivad vähendada köha sümptomite raskust. Kuigi on vaja rohkem meditsiinilisi uuringuid, võivad ehhiaatsea toidulisandid anda mõningast leevendust. Enne nende võtmist pidage kindlasti nõu oma arstiga. Kui olete saanud lubaduse, võtke toidulisandeid vastavalt juhistele 7–10 päeva pärast esimeste külmetusnähtude ilmnemist. Ärge kunagi ületage sildil märgitud soovitatavat annust. Vältige ehhiaatsea kasutamist raseduse ajal. Aruanded erinevad selle kohta, kas looduslik toidulisand on inimestele raseduse ajal ohutu, seega on kõige parem olla ettevaatlik ja valida mõni muu köharavim.

11
Suitsetamine põhjustab hingamisteede haigusi ja kroonilist köha. Samuti on teil suurem tõenäosus haigestuda külmetushaigusesse või grippi, kui suitsetate regulaarselt, kuna see nõrgestab teie immuunsüsteemi. Selle riski leevendamiseks ja sümptomite vähendamiseks kaaluge suitsetamisest loobumist. Kui soovite suitsetamisest loobuda, võivad veebisaidid, nagu https://smokefree.gov või https://lung.org, pakkuda täiendavaid ressursse. Passiivne suitsetamine võib samuti põhjustada kõrvalmõjusid, nagu köha.

12
Püsiv köha võib olla aluseks oleva haigusseisundi sümptom. Kui teil tekib köha koos kurguvalu, kõrge palaviku, läkaköha või ninajärgse tilgutiga (lima voolab kurku), leppige kokku oma arstiga. Need võivad olla mõne aluseks oleva infektsiooni tunnused, nagu kopsupõletik, läkaköha, põskkoopapõletik või COVID-19. Kui köhite verd või teil on hingamisraskusi, pöörduge viivitamatult kiirabi poole. Sõltuvalt teie sümptomitest viib arst läbi füüsilise läbivaatuse, et vaadata teie kurku, kõrvu ja ninakäike.