Kuidas osta akvamariini kalliskivi

Akvamariin on populaarne ja taskukohane kalliskivi. See kuulub berülli perekonda ja saab oma sinise tooni keemilise koostise raua jälgedest. Erinevalt oma sugulasest smaragdist on see berüülipõhine kivi väga vastupidav lisanditele ja suhteliselt lihtne kaevandada, mistõttu on see üsna tavaline ja palju odavam. Kui soovite osta akvamariinist vääriskive, peaksite õppima, kuidas kvaliteetset kivi märgata ja nutikalt ostleda, määrates eelarve ja vältides ebausaldusväärseid müüjaid.

1
Valige soovitud vääriskivide varjund. Sügavad taevasinised kivid on kõige väärtuslikumad ja üldiselt on tumedamad toonid ihaldatumad kui heledamad. Intensiivsuse valimine on enamasti isiklike eelistuste küsimus.

2
Kaaluge kuumtöödeldud akvamariini sinisema värvi saamiseks. Kuumtöötlus on laialdaselt tunnustatud tava, mida kasutatakse kivi sinisuse suurendamiseks. Kollakaspruunid ja kollakasrohelised kivid kuumutatakse temperatuurini 400 °C (752 °F) kuni 450 °C (842 °F) ja seejärel jahutatakse. See töötlemine on püsiv ja suurendab naha sinisust. kivi ilma seda kahjustamata.Paljud akvamariinikivid on enne kuumutamist pigem merevahu värvi kui ehtsat sinist värvi. Tugeva sinakasrohelise tooniga kuumutatud akvamariinid maksavad umbes 180 dollarit karaadi kohta.

3
Määrake soovitud kaal karaatides. Suured akvamariinist vääriskivid on kergesti kättesaadavad ja neid võib kergesti leida kuni 25 karaati. Väiksemad akvamariinist vääriskivid on tavaliselt tumedama varjundiga ja võite leida kõrgema kvaliteediga kivi madalama hinnaga. Väikesed akvamariinid näevad õrnade tükkidena kenad välja, kuid suured akvamariinid võivad anda silmatorkava ilme.Kuna akvamariin on üsna levinud, saate tavaliselt leiavad suured karaatkivid taskukohase hinnaga. Enamiku vääriskivide puhul tõuseb karaadi hind märkimisväärselt, kui karaadid on suuremad, kuid 30-karaadise akvamariini karaadi hind on vaid â…“ protsenti kõrgem kui 1-karaadise akvamariini karaadi hind.

4
Otsustage, millise kujuga soovite oma akvamariini lõigata. Kui soovite asetada akvamariini ehteks, leidke vääriskivi, mis on lõigatud tüüpilise smaragdi või ovaalse lõikega. Need lõiked on tavaliselt kvaliteetsemad, kuna paljastavad rohkem kalliskivi. Kui soovite oma akvamariini eksponeerida, võite leida kunstiliste või abstraktsete kujunditesse lõigatud tükke.

5
Kvaliteetsema kivi jaoks ostke rikkalik ja tume toon. Akvamariini on saadaval erinevates värvides, alates rohelisest kuni sinise kuni hallini. Rikkaliku sinise värviga vääriskivid on tavaliselt väärtuslikumad kui rohelised toonid, kuid enamik sinakasrohelisi toone on väärtuslikumad kui piiripealsed selged kivid. Lõppkokkuvõttes on õige toon siiski isiklike eelistuste küsimus. Olenemata sellest, millist värvi te ostate, otsige ühtlast värvijaotumist vääriskivil. Kõige kallimad kuumutamata kivid on keskmise kuni tugeva taevasinisega ja nende hind võib olla kuni kuni 600 dollarit karaadi kohta.

6
Otsige kive, millel pole nähtavaid lisandeid või mullid/märgid. Oma olemuselt on akvamariin üks puhtamaid saadaolevaid vääriskive. Suured lisandid on haruldased ja sageli väärkohtlemise tunnuseks. Kvaliteetsel akvamariinil ei tohiks olla palja silmaga nähtavaid kandeid ning kõik suurendusega nähtavad kandmised peaksid olema kerged ja sisemised. Viimasel ajal on moes kanda akvamariinist ehteid, mille kivides on kandmisi. Saate osta akvamariini koos lisanditega madalama hinna eest. Madala kvaliteediga kuni keskklassi akvamariinid võivad ulatuda 5–100 dollarini karaadi kohta. Kui 10-karaadised, keskmise klassi akvamariinid võivad maksta 150–200 dollarit karaadi kohta.Kvaliteetsed akvamariinid on palju kallimad. kallis. Kuumutamata helesinine kivi võib maksta teile umbes 90 dollarit karaadi kohta, samas kui helesinine-roheline kivi võib teile maksta 180–240 dollarit karaadi kohta.

7
Kasutage sinise topaasi tuvastamiseks juveliiri luupi. Sinine topaas on tunduvalt vähem väärtuslik kui akvamariin, kuid need kaks kivi võivad tunduda väga sarnased. Ainus viis nende eristamiseks on kasutada juveliiri luupi ja otsida kahte refraktsioonituld, mis on sinise topaasi indikaator. Vältige vääriskive, millel on silt “Brasiilia akvamariin” või “Nerchinski akvamariin”, kuna need mõlemad viitavad tegelikult sinisele. topaas.Vältige ka “Siam Aquamarine”, mis on tegelikult sinine tsirkoon.

8
Vältige sünteetilisi kive, kontrollides oma müüjaga üle. Kuna looduslikud akvamariinid on levinud ja neid on lihtne kaevandada, osutuvad need sageli odavamaks kui sünteetilised akvamariinid. Isik, kes müüb teile teie akvamariini vääriskivide, ütleb teile, kas kivi on sünteetiline või mitte.

9
Veenduge, et teie juveliir on sertifitseeritud. Küsige ametlikku sertifikaati riiklikult tunnustatud gemoloogiaorganisatsioonilt, nagu Ameerika Gemological Institute of America (GIA). Riiklikud juveliiriketid on hea koht alustamiseks, sest nad soovivad hoida oma mainet hea mainega müüjatena. Kui soovite odavamat varianti, vaadake kohalike juveliiride ja üksikmüüjate pakutavat valikut.

10
Ostke võimaluse korral pigem poest kui veebist. Interneti kaudu on palju lihtsam kedagi petta. Kui vähegi võimalik, otsige oma piirkonnast hea mainega juveliiri, kellel on füüsiline kauplus, mida saate külastada. Enne ostu sooritamist võite külastada mõnda poodi, et näha, kas saate parima pakkumise.

11
Ostke vääriskive mainekatelt veebijuveliiridelt. Kui eelistate osta veebis, võite osta akvamariinist vääriskive sertifitseeritud juveliiridelt. Proovige leida veebipoode, mis sisaldavad teie vääriskiviga seotud garantiid ja autentimissertifikaati. Olge ettevaatlik müüjate suhtes, kes on juhuslikud isikud, kellel pole sertifikaate. Akvamariini värv võib fotodel olla elavam kui isiklikult.

12
Hinnake hinda hoolikalt, et veenduda, et teid ei petta. Kui vääriskivi hind kõlab liiga hea, et tõsi olla, vaadake, kust kalliskivi pärineb, ja küsige endalt, kas müüjat saab usaldada. Olge veebimüüjate suhtes ettevaatlik, sest nad võivad üles panna võltsreklaame või kaunistada oma reklaame vähesega. tagasilööke.