Kuidas õllevaani jahutada

Vünn on suurepärane võimalus suurte õllekoguste hoidmiseks ja väljastamiseks igaks koosviibimiseks. Vaadid muudavad suure hulga peokülaliste teenindamise lihtsaks ning pakuvad ka probleemivaba alternatiivi kodupruulijatele, kes soovivad põgeneda õllepudelite individuaalse puhastamise ja täitmise tüütust protsessist. Vaadinõusid võib aga olla keerulisem külmas hoida kui väikeseid pudeleid või purke, kuna need ei mahu enamustesse külmikutesse lihtsalt ära. Õllevaati jahutamiseks on vaja suurt anumat ja palju jäävett.

1
Valmistage tünni jaoks ette vann. Vaadi jahutamiseks vajate suurt vastupidavat anumat, millesse tünn mahub ja seda ümbritseb vähe ruumi. Parim võimalus on osta spetsiaalne tünnivann, mida võib leida paljudest alkoholipoodidest ja kodupruulimistarvikute kauplustest. Teine ideaalne konteiner on suur prügikast. Enamiku suure võimsusega välistingimustes olevatesse prügikastidesse mahub lihtsalt õllevaadi, kus on ruumi. Kolmas võimalus on asetada õllevaat otse oma kodus vanni. See hoiab ära selle, et te ei pea hankima eraldi konteinerit, kuid loomulikult peavad teie külalised täitma õlleklaase teie vannitoast.

2
Asetage anumasse kiht jääd. Kui olete tünnivanni ette valmistanud, valage vanni põhja umbes 12 tolli (30 cm) paksune jääkiht. See jää jääb vaadi alla ja aitab hoida seda jahedana.

3
Langetage õllevaat vaadivanni. Tehke koostööd veel 1 või 2 inimesega, et tõsta tünn vanni. Tõstke vaadi ettevaatlikult ja aeglaselt, hoides seda kogu aeg püsti. Langetage see nii õrnalt kui võimalik tünnivannis olevale jääkihile. Vaadi liiga palju liigutamine võib põhjustada õlle väljastamisel liiga vahu.

4
Täitke ülejäänud tünnivann jääga. Pärast seda, kui tünn on vaadivanni langetatud, valage vanni jääd, kuni vaati puutub kokku jääga võimalikult suurel osal selle pindalast.

5
Lisa tünnivanni külm vesi. Ainuüksi jää aitab vaadi jahutada, kuid kõige tõhusamaks jahutamiseks on parem kasutada jääveevanni. Valage tünnivannis jää peale külma vett, kuni vesi jõuab jää tasemeni.

6
Lisage tünnivannile rohkem jääd, kui see sulab. Kui soovite, et tünn jääks kogu peo või koosviibimise ajal jahedaks, lisage tünnivannile värsket jääd, kui liiga palju on ära sulanud. Üleliigse vee saab eemaldada kas kannuga välja kühveldades või tünnivanni põhja lähedal asuva äravooluava torgamisega.