Kuidas minimeerida alkohoolsete jookidega kokkupuudet atseetaldehüüdiga

Kui te alkoholi joote, lagundab teie keha selle atseetaldehüüdiks, kemikaaliks, mis võib suurendada teie vähiriski. Kuigi kemikaal ise ei põhjusta vähki, võib see kahjustada teie keha rakkude tervet kasvu ja funktsiooni. Kui rakk hakkab kontrollimatult kasvama, võib sellest areneda vähkkasvaja. Parim viis selle riski vältimiseks on lihtsalt mitte juua alkoholi. Kui tarbite alkoholi, jooge alati mõõdukalt ja mitte kunagi kuni joobeseisundini.

1
Joo ainult 1 või 2 alkohoolset jooki päevas. Mõõdukalt joomiseks soovitavad terviseeksperdid mitte rohkem kui 1 alkohoolset jooki päevas inimestele, kes on sünnil määratud naiseks, ja 2 alkohoolset jooki päevas inimestele, kes on sünnil määratud meessoost. Selles kontekstis tähendab 1 alkohoolne jook mis tahes jooki, mis sisaldab 0,6-fl untsi (18-mL) puhast alkoholi. Üldiselt võrdub see 350 ml õllega, 240–270 ml linnasevedelikuga, 150 ml veiniga (150 ml) õlut. untsi (44 mL) (“amps”) destilleeritud piiritust. Soovitatav piirmäär on madalam inimestele, kes on sündimisel määratud naiseks, kuna neil on tavaliselt väiksem keha suurus kui sündides meessoost isikutel ja nende keha lagundab alkoholi aeglasemalt. .See ei tähenda, et ainult 1 või 2 alkohoolse joogi joomine päevas on “ohutu”. See tähendab ainult seda, et teie risk on oluliselt väiksem, kui see oleks siis, kui oleksite rohkem joonud. Igasugune alkoholi tarbimine suurendab teie vähi ja muude tervisehäirete riski.

2
Planeerige nädala päevad, mil joote. Vaadake oma eelolevat nädalat ja tehke kindlaks konkreetsed päevad, mil joomiseks sobib. Piirake seda kahe või kolme päevaga nädalas. Teistel päevadel ärge tarbige üldse alkoholi. Näiteks kui lähete tavaliselt laupäeva õhtul sõpradega baari või klubisse, võite selle ajastada üheks oma joomise päevaks. See tähendab, et tõenäoliselt ei tohiks te juua reedel ega pühapäeval. Kuid võite minna neljapäevasele Happy Hourile kohalikus joogipunktis.

3
Vältige alkoholi täielikult, kui võtate mingeid ravimeid. Krooniliste tervisehäirete raviks kasutatavad ravimid võivad suurendada mitte ainult alkoholi joovastavat toimet, vaid ka teie vähiriski. Rääkige oma arstiga, kuidas teie ravim mõjutab alkoholi. Mõnede ravimite puhul võib aeg-ajalt olla lubatud juua paar jooki. Kui aga saate praegu mingit vähiravi, peaksite hoiduma alkoholist täielikult. Kui teil on varem vähki ravitud, pidage enne alkoholi tarvitamist nõu oma arstiga. On võimalik, et alkoholi joomine võib põhjustada teie vähi taastumist. Kuigi sellel ei ole konkreetselt kokkupuudet atseetaldehüüdiga, peaksite hoiduma alkoholist ka siis, kui olete rase või proovite rasestuda või teil on mõni tervislik seisund, näiteks maksahaigus, mida joomine võib süvendada.

4
Joomise ajal hoiduge tubakasuitsust. Tubakasuits sisaldab atseetaldehüüdi, mis võib passiivse suitsuga kokku puutudes sattuda teie kehasse, isegi kui te ise ei suitseta. Kui suitsetate, imendate veelgi rohkem atseetaldehüüdi. Alkohol võib suurendada ka suitsetamisega seotud vähiriski, aidates suud ja kurku katvatel rakkudel kergemini omastada sigaretisuitsus sisalduvaid kantserogeenseid kemikaale. Suitsetamine võib samuti suurendada alkohoolse pankreatiidi riski, mis kahjustab pöördumatult teie kõhunääret ja võib suurendada riski haigestuda kõhunäärmevähki.

5
Atseetaldehüüdi vähendamiseks peske hambaid enne ja pärast alkoholi joomist. Kuigi selle kohta pole palju teaduslikke uuringuid tehtud, on mõned, mis viitavad hammaste harjamisele enne alkoholi tarbimist, et vähendada süljes tekkiva atseetaldehüüdi kogust. Hammaste harjamine pärast joomist aitab ka süljes oleva atseetaldehüüdi välja loputada, nii et keha ei pea seda lagundama. Keele harjamine ja suu loputamine suuveega võib olla kasulik ka siis, kui üritate vähendada kokkupuudet atseetaldehüüdiga. . Lihtsalt veenduge, et kasutate alkoholivaba suuvett.

6
Säilitage üldiselt hea suuhügieen. Regulaarselt hambaarsti juures käimine ja hambakaariese või igemehaiguse õigeaegne ravi võib samuti vähendada atseetaldehüüdi tootmist suus. Üldiselt näitavad teadusuuringud, et kui teil on halb suuõõne tervis, on teie süljes tavaliselt joomise ajal rohkem atseetaldehüüdi. Halb suuhügieen võib samuti muuta teid haavatavamaks suu- ja kurguvähi suhtes, mida atseetaldehüüdi kokkupuude võib põhjustada ainult süvendada.

7
Valige madalama atseetaldehüüdisisaldusega joogid, nagu džinn ja viin. Kui teie keha toodab alkoholi lagundamisel atseetaldehüüdi, siis alkohoolsed joogid sisaldavad ka erineval määral atseetaldehüüdi. Selged, maitsestamata kanged alkohoolsed joogid, nagu džinn ja viin, sisaldavad tavaliselt vähem atseetaldehüüdi kui tumedad, puuviljased joogid, nagu brändi või šerri. Tavalisel õllel on atseetaldehüüdisisaldus madalam, kuigi see on kõrgem kui puhastes kangetes jookides. Vein seevastu on suhteliselt kõrge atseetaldehüüdisisaldusega. Alkohoolsete jookide atseetaldehüüdisisaldust tavaliselt ei loetleta, kuid täpsema teabe saamiseks võite oma lemmikjoogi sisu Internetist otsida.

8
Vältige joomist kuni joobeseisundini. Teie kehas toodetud atseetaldehüüd laguneb peamiselt maksas. Kui aga joote rohkem, kui teie maks töötleb, võib tulemuseks olla atseetaldehüüdi kogunemine. Aja jooksul võ