Kuidas merisiilikut küpsetada

Merisiilik on üks neist toitudest, mida näete ja mõtlete, milline hull kokk arvas, et see võiks olla hea asi. Hoolimata oma kipitavast ja isuäratavast välimusest on merisiilik või “uni”, nagu seda Jaapanis kutsutakse, maiuspala toidusõpradele kogu maailmas. Rikkaliku maitsega, mis kätkeb endas ookeani olemust, võib merisiiliku valmistamine olla keeruline, kuid tasu on seda pingutust väärt.

1
Leidke kalamüüja või pood, mis müüb elusaid merisiilikuid. Kui teil on Jaapani või Korea turg, võite neid sealt leida. Valige värsked isendid, millel on jäigad, jäigad ogad ja suletud ava alumisel küljel. Hoidke neid külmkapis niiske rätiku all, kuni olete valmis neid küpsetama.

2
Lõika merisiiliku tippu ümmargune avaus, kasutades väikesi teravatipulisi kääre. Meeste hoolduskomplekti käärid töötavad hästi või võite kasutada tavalisi köögikääre, kui te midagi muud ei leia. Peske käärid kuuma seebiveega, enne kui kasutate neid mis tahes toiduainete puhul.

3
Koori merisiiliku “keeled” väikese lusikaga välja. Hästi sobib greibi lusikas. Loputage tükid kiiresti külma vee all ja asetage need kaussi koos sibula, šerri, sidrunimahla, koriandri ja 1 T. oliiviõliga. Lase 20–30 minutit marineerida.

4
Kuumuta grill ja pintselda leiba ülejäänud oliiviõliga. Kui grill on keskmisel kuumusel, rösti leiba mõlemalt poolt.

5
Lisa merisiilik viilude peale ja serveeri.