Kuidas lugeda aegumiskuupäevi

Valesti mõistetud aegumiskuupäevade tõttu visatakse igal aastal ära palju toiduaineid, ilutooteid ja ravimeid. Siit saate teada, mis vahe on avatud kuupäeva koodil, mis annab teile soovituse selle kohta, kui kauaks teatud toode sobib, võrreldes suletud koodiga, mis ütleb teile, millal toode tegelikult toodeti. Õppides neid erinevaid koode lugema, saate paremini aru, kui kaua teie toit värske püsib, kui kaua teie kapis olev ravim on tugev ja kui kaua teie ilutooted kõige tõhusamad on. See aitab teil olla parem tarbija ja säästa teie raha, sest asjad ei lähe raisku!

1
Otsige kuupäeva, millele on lisatud tähis “kõlblik kuni”, müüa kuni” või “parim kuni”. Kontrollige toote põhja, anuma külgi, kaant ja pudelikaela. Numbrid on peal ja neid võib mõnikord olla raske lugeda või leida, olenevalt nende paigutuskohast.Paljudel ilutoodetel ei ole aegumiskuupäeva, kuid mõnel on. Pidage meeles, et enamiku toodete säilivusaeg on 30 kuud. Pärast nende avamist on soovitatav need ära kasutada 1 aasta jooksul, kuid kui need ei lõhna halvasti ega muuda konsistentsi, võite kasutada oma parimat otsust, kas soovite neid edasi kasutada või mitte. Seda tüüpi kuupäevad sildiga kaasas on “avatud kuupäevad”, mis tähendab, et toidu- või tootmisettevõte valis selle kuupäeva ja see on mõeldud tarbijale või poe müüjale. On ka “suletud koode”, kuid need on mõeldud pigem tootjatele kui tarbijatele.

2
Kasutage värskuse või tugevuse tippakna määramiseks parimat säilivuskuupäeva. Kõlblikkusaeg on mõeldud tarbijale. See aga ei viita kindlasti sellele, et toiduaine, ravim või ilutoode hakkab kehtima. pärast määratud kuupäeva halb. Pigem tähendab see lihtsalt seda, et toode on kõige värskem või tõhusaim enne seda kuupäeva. Kui toiduaine lõhnab halvasti või kui näete hallitust või värvimuutust, visake see välja. Kui see lõhnab hästi, näeb hea välja ja on korralikult hoitud, peaks seda siiski söömiseks ohutu olema.Kui ilutoode lõhnab imelikult või on konsistentsilt muutunud, pole see tõenäoliselt enam hea. Näiteks võib kreem muutuda tükkideks või vedelaks jumestuskreemiks. võib muutuda kleepuvaks. Raske on öelda, kas ravim ei ole enam tõhus. Enamik käsimüügiravimeid on tõhusad kuni 10 aastat pärast aegumiskuupäeva. Parim soovitus on küsida endalt, kas vajate ravimit, et see toimiks. täielik 100%. Kui jah, võiksite selle välja vahetada, kui see on möödunud e aegumiskuupäev.

3
Kui olete jaemüüja, eemaldage tooted riiulitelt pärast müügikuupäeva. Võite toiduaineid ohutult tarbida vähemalt 7–10 päeva pärast müügikuupäeva, kuid enamik jaemüüjaid on valmis laost maha võtma. riiulitel, et teha teed uutele saadetistele. Ravimitel ja ilutoodetel ei ole üldjuhul müügitähtaega, välja arvatud juhul, kui need sisaldavad värskeid koostisosi.Kui ostlete ja märkate, et toidukauba müügitähtaeg on möödas, saab seda siiski osta. Pidage meeles, et see tuleb ära kasutada umbes nädala jooksul.

4
Lugege näpunäitena “kõlblik kuni” kuupäev, kui mõni toode võib halvaks minna. See kuupäev ei tähenda, et toiduaine, ilutoode või ravim pole enam ohutu või et see on juba halb. Toidu puhul esemed, tähendab, et toote avamisel tuleb olla valvel, kuna see võis hakata lagunema või aeguma. Muud tüüpi kaupade puhul tähendab see, et toode ei pruugi olla sama tõhus kui enne antud kuupäeva. Kõlblikkusaeg on pigem seotud kauba kvaliteedi kui selle ohutusega. Pidage meeles, et need kuupäevad valivad tootjad, mitte FDA või USDA. Mõnel toiduainel on ka märgitud külmumiskuupäev, nii et et tarbijad teaksid, millal oma kaup külmikust sügavkülma teisaldada, et nad ei peaks midagi välja viskama. Pöörake tähelepanu toidu- ja ilutoodete veidratele lõhnadele või muutunud konsistentsile. Need näitavad, et toodet ei pruugi enam kasutada ega tarbida. Võite julgelt eeldada, et ravim on endiselt tõhus, kui see on ostetud viimastel aastatel, kuid vahetage pudel välja, kui olete mures, et see ei tööta. oma täiel määral, nagu valuvaigistid või allergiatabletid.

5
Lugege suletud koodi kui “valmistamise/valmistamise kuupäeva”. Paljude ilutoodete ja konservide puhul saate leida koodi, mis koosneb kas numbritest ja tähtedest või ainult numbritest. Kui koodiga ei kaasne sõnu nagu “kõlblik kuni”, “müümisaeg” või “parim kuni”, mis tähendab, et see viitab toote valmistamise kuupäevale. Suletud koodil võib olla mitu erinevat vormi:

6
Lugege kirju, nagu oleksid need määratud kuude kaupa. Kui loetav kood sisaldab tähte, kasutage tähti A–L, et välja selgitada, kas kuu on jaanuar (A), veebruar (B), märts (C) ja nii edasi. Lugege tähe järel olevaid numbreid toote valmistamise kuu ja aasta kuupäevana. Näiteks kui kood on “D1519”, tähendab see 15. aprilli 2019. Paljudel toodetel võib olla suletud kood, näiteks kui ka avatud kuupäeva kood. Kui loetavale numbrile ei kaasne ühtegi sõna, näiteks “kasuta” või “parim kuni” on see suletud kood ega viita toidu kvaliteedile .

7
Sobitage täisnumbriline kood järjestusega “kuu, päev, aasta”. Kui loetav kood koosneb 6 numbrist, on see tõenäoliselt kuu-päev-aasta kood. Lugege neid koode kujul MMDDYY, kus “KK” viitab kuule, “PP” viitab kuupäevale ja “AA” viitab aastale. See on üks levinumaid koode, mida toidukaupadel näete. Näiteks “121518†loetakse 15. detsembriks 2018. Teatud kaubamärgid kasutavad aasta-kuu-päeva järjestust, kus 15. detsember 2018 oleks kirjutatud kui “181215â€.

8
Tõlgendage 3-kohalist koodi kui toote valmistamise kuupäeva aastas. Seda nimetatakse Juliuse kalendri koodiks. Seda kasutatakse tavaliselt munadel, kuid seda kasutatakse ka konservidel. 365-päevase aasta igale päevale on määratud arvväärtus, kus “001” loetakse 1. jaanuariks ja “365” loetakse 31. detsembriks. Näiteks kui oliivipurgil on 3-kohaline kood 213, see tähendab, et see toodeti 1. augustil.