Kuidas lisada šokolaadiküpsistele kaerahelbeid

Šokolaadiküpsis on üks levinumaid küpsiseid, kuid see on küpsisemaastikul suhteliselt uustulnuk. Küpsiseid ehk küpsiseid on küpsetatud sadu aastaid. Väidetavalt lõi šokolaadiküpsise aga Ruth Graves Wakefield aastal 1930. Ta oli šokolaadiküpsiseid valmistanud, kui pagari šokolaad otsa sai, ja otsustas selle asemel lisada poolmagusat šokolaadi. Hiljem ostis Nestle retsepti Wakefieldilt vastutasuks kogu eluaegse šokolaaditükkide eest. Tänapäeval on iga Nestle’i šokolaaditükkide koti taga see kuulus retsept. Algne šokolaaditükkide retsept on edasi arenenud ja tänapäeval on saadaval miljon erinevat variatsiooni. Üks populaarne variant on kaerahelbedest šokolaadiküpsised. Siin on, kuidas lisada šokolaadiküpsistele kaerahelbeid.

1
Lisage oma küpsise retseptile jahvatatud kaerahelbed. Üks võimalus nautida šokolaadiküpsise retseptile kaerahelbe lisamise maitset ja toiteväärtust on lisada jahvatatud kaerahelbeid. Jahvatatud kaerahelbed toimivad sarnaselt jahuga, seetõttu on oluline jahu kogus jahvatatud kaerahelvestega asendada. Iga küpsise retsept on erinev, kuid 1/4 jahu asendamine võrdse koguse jahvatatud kaerahelbe vastu ei muuda küpsise tekstuuri. Lisa jahule jahvatatud kaerahelbed ja valmista retsept vastavalt juhistele.

2
Lisage oma retseptile õiget tüüpi kaerahelbed. Kõik kaerahelbed ei ole võrdsed. Kaera on erinevaid jaotustükke, kuid küpsiste jaoks soovite kasutada rullitud kaera. Rullkaer on kaer, mis on helbeks lapitud, seejärel kergelt aurutatud ja röstitud. See säilitab oma tekstuuri ja kuju küpsetusprotsessi jooksul. Ärge lisage koheselt küpsetatavat valtsitud kaera; need muutuvad lihtsalt pudruks. Igasugune muu kaer on kõva ja väga raskesti näritav.

3
Vahetage pähklid kaerahelbe vastu. Kui lisate retseptile liiga palju valtsitud kaera, saate tihke ja kuiva küpsise. Kui lisate retseptile liiga vähe, saate vaevu teada, et need on olemas. Retsepti kaerahelbe lisamise võti on tasakaal. Iga retsept on erinev; kui teie retsept nõuab pähkleid, võite pähklite mõõtmise lihtsalt kaerahelbe vastu vahetada. Sama võib teha kuivatatud puuviljade või mõne muu lisandiga.

4
Lisa küpsisetaignale kaerahelbed.Iga küpsise retsept on erinev; seetõttu on oluline kaer aeglaselt segada, et mitte retsepti üle koormata. Samal ajal, kui lisate retseptile šokolaaditükid, lisage 1/4 tassi (2 untsi) valtsitud kaera. Segage põhjalikult ja vaadake tainast. Kui kaera on raske leida ja tundub, et seda on taignas väga vähe, lisage veel 1 veerand tassi (2 untsi) ja segage uuesti. Kui teie küpsisetaigna retseptist ei valmista rohkem kui 3 tosinat küpsist, peaks 1/2 tassi (4 untsi) kaerahelbedest piisama. Lisage rohkem kaera, kui küpsiste partii on kahekordistunud või annab suurema saagise.

5
Küpseta vastavalt juhistele. Jätkake taigna jaotamist ja küpsetage küpsiseid vastavalt retseptile. Kontrollige küpsiseid 3–5 minutit enne eeldatavat küpsetusaega, kuna valtsitud kaer võib küpsetusprotsessi kiirendada.