Kuidas lisada filmile subtiitreid Windows Movie Makeris

Kuigi Windows Movie Maker ei paku praegu spetsiaalselt subtiitrite lisamiseks mõeldud funktsiooni, on Movie Makeris tehtud filmile siiski võimalik subtiitreid lisada, kasutades funktsiooni Pealkirja ülekate. Selle funktsiooniga on võimalik reguleerida filmi, video või slaidiseansi fondi suurust, fondi värvi ja subtiitrite asetust, üleminekuid ja ajastusi. See artikkel sisaldab üksikasjalikke juhiseid selle kohta, kuidas kasutada funktsiooni Pealkirja ülekate subtiitrite lisamiseks mis tahes projektile, kasutades Windows Movie Makerit.

1
Importige video. Avage Windows Movie Maker ja klõpsake vasakpoolses veerus asuvas impordimenüüs “Videos”. Kui videofaili salvestatakse digitaalsesse videokaamerasse, klõpsake “Digitaalsest videokaamerast”. Avaneb dialoogiboks Meediumiüksuste importimine. Otsige üles oma arvuti kõvakettale või digitaalsele videokaamerale salvestatud videofail ja topeltklõpsake faili, et importida see rakendusse Movie Makeri. Teie video on nüüd nähtav kogude kaustas, mis asub redigeerimise ajaskaala kohal menüü Ülesanded ja eelvaatekuva vahel. Videofail on imporditud.

2
Muutke vaade “Storyboard” asemel “Ajaskaala”. Movie Makeri projekti subtiitrite asukoha reguleerimiseks või ajastuse muutmiseks tuleb rakenduse akna vaateks seada ajaskaala vaade. Klõpsake menüüribal vahekaarti Vaade ja kinnitage, et menüüvalikutest on valitud ajaskaala. Rakenduse vaate seaded on seatud ajaskaala vaatele.

3
Sisestage videofail video redigeerimise ajaskaalale. Pange tähele, et nüüd on 3 redigeerimisajaskaalat, mis jooksevad horisontaalselt üle rakenduse akna alaosa, üks teise peale. Üleval oleval redigeerimise ajaskaalal on silt “Video”, järgmisel allpool on silt “Heli” ja alumisel redigeerimise ajaskaalal on silt “Pealkirja ülekate”. Klõpsake kaustas Kogud oleval videofailil ja lohistage see redigeerimise ajaskaalale nimega “Video”. Video kuvatakse nüüd video redigeerimise ajaskaalal.

4
Sisestage pealkirja ülekate, mida kasutada esimese subtiitrite komplekti jaoks. Kui pealkirja ülekate on sisestatud, saab selle ajaskaalal kõikjal ümber paigutada. Klõpsake pealkirjad ja tiitrid, mis asuvad vasakpoolse veeru menüüs Redigeerimine. Teilt küsitakse, kuhu soovite pealkirja sisestada. Valige saadaolevate valikute loendist “Valitud klipi pealkiri”. Kui teil palutakse pealkirja teksti sisestada, tippige tühjale väljale esimene subtiitrite komplekt, mida soovite videole lisada. Pärast teksti sisestamist valige suvand “Muuda pealkirja animatsiooni”. Ilmub pealkirja animatsiooni menüü. Kerige saadaolevate animatsioonide loendis alla ja klõpsake “Subtiitrid”. Klõpsake jaotises „Rohkem valikuid” teksti ja fondi värvi muutmiseks. Nüüd kuvatakse fondi vormindamise menüü. Valige fondimenüüst lihtne ja hõlpsasti loetav font, näiteks “Arial” või “Times New Roman”. Valitud font on nüüd nähtav eelvaate kuval rakenduse akna paremas servas. Vajadusel reguleerige fondi suurust, kasutades üles või alla suunatud nooli, mis asuvad menüü Font all. Sellest menüüst saab reguleerida nii fondi värvi kui ka läbipaistvuse taset ja õigustust. Katsetage erinevaid kohandusi, et need vastaksid teie konkreetsetele vajadustele või eelistustele. Kui olete valmis jätkama, klõpsake nuppu Lisa pealkiri. Subtiitrite ülekate kuvatakse nüüd pealkirja ülekatte redigeerimise ajaskaalal, mis kulgeb rakenduse akna allosas. Esimese subtiitrite komplekti pealkirja ülekate on sisestatud.

5
Liigutage esimene subtiiter oma kohale. Leidke videoklipis koht, kust soovite subtiitreid alustada. Klõpsake ja lohistage pealkirja ülekate redigeerimise ajaskaalal mis tahes kohta. Vaadake esimese subtiitrite komplekti paigutust, klõpsates noolel „Esita ajaskaala”, mis asub rakenduse akna vasakpoolses servas video redigeerimise ajaskaala kohal. Esimese subtiitrite komplekti paigutuse reguleerimiseks lohistage pealkirja ülekate vasakule või paremale. Esimene subtiitrite komplekt on paigas.

6
Reguleerige subtiitrite pikkust. Subtiitrite ekraanil kuvamise aega saab reguleerida, lohistades pealkirja ülekatte serva vasakule, et seda lühemaks muuta, või paremale, et seda pikemaks muuta. Reguleerige pealkirja ülekatte pikkust, et see vastaks videoklipile. Subtiitrite pikkust on muudetud.

7
Looge teine ​​subtiitrite komplekt. Paremklõpsake esimesel subtiitrite komplektil ja valige rippmenüüst koopia. Klõpsake pealkirja ülekatte redigeerimise ajaskaala tühjal kohal, esimesest subtiitrite komplektist paremal, ja klõpsake nuppu Kleebi. Esimese subtiitrite komplekti koopia kuvatakse nüüd pealkirja ülekatte redigeerimise ajaskaalal. Topeltklõpsake koopiat. Rakenduse aknas avaneb pealkirja ülekatte redigeerimise menüü. Kustutage pealkirja ülekatte tekstivälja tekst, sisestage teise subtiitrite komplekti tekst ja klõpsake järgmise subtiitrite komplekti lisamiseks nuppu Lisa pealkiri. Teine subtiitrite komplekt on loodud ja lisatud pealkirja ülekatte redigeerimise ajaskaalale. Vajadusel reguleerige teise subtiitrite komplekti asukohta. Teine subtiitrite komplekt on loodud.

8
Lõpetage subtiitrite lisamine. Vajadusel jätkake protsessi, kuni kõik subtiitrid, mida soovite videole lisada, on vormindatud, sisestatud ja õigesse kohta teisaldatud. Salvestage fail oma arvutisse Movie Maker Projectina või eksportige fail Windows Media Videona, mille saab Internetti üles laadida. Kõik subtiitrid on lisatud Movie Makeri videole.