Kuidas küpsiseid oma auto armatuurlaual küpsetada

Võib-olla ihkate kuumal päeval omatehtud küpsiseid, kuid viimane asi, mida soovite teha, on oma ahi põlema panna. Kasutage kuumust ja küpsetage oma auto armatuurlaual küpsiseid. See artikkel õpetab teile, kuidas auto või veoauto armatuurlaual küpsiseid küpsetada.

1
Enne selle projekti proovimist veenduge, et välistemperatuur oleks vähemalt 40 °C (95 °F). Parimate tulemuste saavutamiseks parkige oma auto päikesepaistelisse kohta.

2
Eemaldage autost kõik esemed, mida vajate. Peate hoidma auto uksed ja aknad suletuna kogu küpsetusprotsessi vältel. Veenduge, et auto oleks pargitud kohta, kus on puhas ja eemal teiste töötavate autode heitgaasidest. Võtke kõigepealt autost välja õhuvärskendaja. See võib küpsiseid saastada ja te ei vaja neid hiljem, kui teie auto lõhnab nagu värskelt küpsetatud küpsised.

3
Vooderdage küpsiseplaat küpsetuspaberiga. Võite kasutada pihustatud pinda, kuid olge ettevaatlik, et see võib küpsiseid laiali valguda.

4
Vajadusel valmista küpsisetainas. Tehke ühte järgmistest: lõigake eelnevalt valmistatud küpsisetaignast palk ühtlasteks ringideks. Asetage ümmargused küpsiseplaadile, jättes iga küpsise ümber umbes 1½ tolli (4 cm) ruumi. Kui te pole eelvalmistatud küpsisetainast ostnud, tehke tainas selle retsepti järgi (nagu tehti selle artikli jaoks) või kasutage oma oma küpsiste retsept (soovitavalt munavaba, et vältida võimalikke probleeme, kui muna ei küpseta piisavalt hästi). Asetage iga küpsis küpsetusplaadile, lisades umbes supilusikatäie laiuseid täppe ja jättes küpsiste ümber veidi ruumi, et neid saaks määrida.

5
Asetage küpsetamata küpsisetaigna tükid küpsiseplaadile umbes 38 mm kaugusel üksteisest. Vajadusel kasutage küpsiste tasandamiseks spaatlit või kahvlit. Need võivad ilma selleta hästi sobida. Katke küpsised kilega, kui neid kohe ei küpseta, ja hoidke kuni vajamiseni külmkapis. Ärge tehke tainast liiga palju enne kasutamist, vaid kasutage mõne tunni jooksul.

6
Asetage küpsised küpsetusplaadile autosse. Lükake armatuurlauale õrnalt oma kohale. Asetage termomeeter armatuurlaual oleva küpsiselehe kõrvale. Soovite tagada, et teie auto temperatuur saavutaks vähemalt 70 °C (165 °F), et hävitada mis tahes tooraines leiduvad mikroobid.

7
Sulgege uksed ja laske päikesel küpsetada. Võite eeldada, et küpsised hakkavad kohe küpsetama, kuid erinevalt ahjus küpsetamisest on soovitatav olla ringi ja asjadel silma peal hoida, kuna see on palju eksperimentaalsem kui tavaline küpsetamine.

8
Hoidke küpsetusprotsessil silma peal, vaadates regulaarselt läbi esiklaasi. Küpsetusaeg varieerub sõltuvalt teie auto sisetemperatuurist. Teie küpsised hanguvad, kuid nad ei pruunistu palju, sest auto pole küpsistes sisalduvate suhkrute karamelliseerimiseks piisavalt kuum.

9
Kontrollige aeg-ajalt. Avage auto uks, et kontrollida oma küpsiseid, kui need hakkavad välja nägema. Puudutage servi ja keskkohti. Servad peavad olema tugevad ja keskkohad paigal, kuid mitte kleepuvad. Proovige küpsist küpsetuspaberilt eemaldada. Kui küpsis on valmis, tuleb see kergesti paberi küljest lahti. Kui küpsist ei tehta, kleepub see paberi külge. Sulgege auto uks, kui see pole veel valmis. Jätkake küpsiste kontrollimist iga 15–30 minuti järel, kuni need on valmis.

10
Eemaldage oma autost küpsiseleht. Eemaldage küpsised spaatliga lehelt ja asetage need restile täielikult jahtuma, kuigi need ei ole nii kuumad kui ahjust välja võttes.

11
Valmis.