Kuidas küpsetada nahata lõhet

Hästi küpsetatud kala valmistamise nipp on sageli petlikult lihtne ja lõhe pole erand. Vaid vähese maitsestamise ja mõne õige toiduvalmistamise tehnikaga võib lõhefilee pakkuda parimaid maitseid isegi ilma kooreta. Küpsetatud, grillitud või pošeeritud lõhe võib olla suurepärane maiuspala, mis paneb iga õhtusöögi särama.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 450 ° F (232 ° C). Lõhe ühtlaseks küpsetamiseks asetage restid nii, et saaksite asetada küpsetusnõu selle keskele, nii ülevalt kui ka altpoolt võrdsel kaugusel.

2
Pintselda oma lõhet oliiviõliga. Kasutage pintslit, et määrida fileele kerge kogus oliiviõli. See aitab teie lõhel ahjus kinni jäädes niiskust säilitada. Kui teie lõhe on suur, lõigake see enne õli määrimist väiksemateks viiludeks.

3
Maitsesta lõhe ürtide, vürtside ja tsitruselistega. Lõhe põhjalikuks maitsestamiseks puista fileele näputäis soola, pipart, tilli, küüslauku, peterselli ja estragoni. Pärast seda pigistage pool tsitrusviljast lõhele, et saada lisamaitset ja mahlasust. Enne küpsetamist maitsestage kindlasti mõlemalt poolt.

4
Asetage lõhe mittekleepuva küpsetusspreiga kaetud ahjuvormi. Küpsetussprei alternatiivina võite kasutada ka alumiiniumfooliumi või mittenakkuvaid küpsetusplaate.

5
Küpsetage lõhet umbes 5 minutit iga 1,3 cm (1,3 cm) paksuse kohta. Enamiku lõhe puhul on see küpsetusaeg umbes 15 minutit. Lõhe võib kiiresti kuivada, nii et jälgige seda toiduvalmistamise ajal.

6
Serveeri oma lõhet, kui see kergesti helvestub. Et kontrollida, kas teie lõhe on valmis, kraapige kahvliga kala keskosa, et näha, kas see on valmis. Kui see ei kustu, jätke see veel mõneks minutiks seisma.

7
Eelsoojendage grill keskmisel kõrgel temperatuuril. See küpsetab teie lõhe põhjalikult ja ühtlaselt. Kui kasutate söegrilli, ajage söed laiali, süütage tuli ja oodake umbes 5 minutit, enne kui hakkate küpsetama.

8
Kleepumise vältimiseks määrige grill õliga. Sel ajal, kui teie grill kuumeneb, laske restidel oliiviõlisse kastetud lapiga. See aitab vältida lõhe pinnale kleepumist. Põletamise vältimiseks hoidke lappi käe ja restide vahel.

9
Määri filee peale kerge kogus oliiviõli. Kasutage pintslit, et katta oma kala õhukese oliiviõli kihiga. See pakatab lõhe grillimise ajal niiskust. Kui teie filee on suur, lõigake see enne oliiviõli kasutamist väiksemateks tükkideks.

10
Puista lõhele ürte, vürtse ja tsitruselisi. Täiendava maitse lisamiseks puista oma kalale väikese koguse soola, pipra, tilli, küüslaugu, peterselli ja estragoniga. Lisakoore saamiseks pigista pool sidrunist või laimist fileele. Enne grillimist kata kindlasti mõlemad pooled. Lõhe maitse andmiseks asetage see tund enne küpsetamist niiskesse marinaadi. Populaarsed koostisosad on sidrunimahl, seesamiõli, mesi ja kuum kaste.

11
Grilli lõhet, kuni üks külg on kuldpruun. Asetage filee grilli sellele osale, kus kuumus on ühtlaselt jaotunud, vältides laike otse suurte leekide või põletite kohal. Olenevalt filee suurusest ja grilli kuumusest võib kummagi poole küpsemine aega võtta 4–8 minutit. Lõhele grillijälgede jätmiseks asetage see resti suhtes 45° nurga alla.

12
Kasutage laia spaatlit, et lõhe ümber pöörata ja teiselt poolt küpsetada. Vältige tange, mis võivad kalast niiskust välja suruda, ja vardaid, mis võivad põhjustada kala lagunemist.

13
Küpsetamise lõpetamiseks eemaldage lõhe tulelt. Et näha, kas teie lõhe on peaaegu valmis, vajutage spaatliga kala keskele. Kui see helbed ja selge mahl välja voolab, on see teisaldamiseks valmis. Kala võib kiiresti kuivada, nii et lõhe grillilt mahavõtmine tagab, et jääksoojus ei küpse seda üle ega põleta.

14
Täida pott külma vee, sidruni, sibula, selleri, soola ja ürtidega. Täitke pott 950 ml (1 l) külma veega. Kas pigistage sidrun vette või lõigake see sisestamiseks õhukesteks viiludeks. Asetage sibul, seller ja loorberileht potti. Puista peale tüümiani, tilli ja soola maitse järgi. Maitse suurendamiseks proovige lisada pipraterad, muid köögivilju, näiteks porgandeid, või keeduvedelikke, nagu kanapuljong ja valge vein.

15
Lisa lõhefilee ja kuumuta keskmisel temperatuuril. Kala üleküpsetamise vältimiseks hoidke potti keemistemperatuurist tunduvalt madalamal, püüdes saavutada umbes 76 °C (170 °F) temperatuuri. Kui teie vesi ei kata lõhet täielikult, lisage seda täpselt nii palju, et seda saaks teha. Ärge soojendage potti. Külma käivitamine aitab teie lõhel niiskust säilitada ja vältida ülekuumenemist.

16
Küpseta lõhet, kuni see on läbipaistmatu ja kergesti helbed. Laske lõhel podiseda, kuni seda saab kahvliga kergesti lahti tõmmata ja see pole enam seest läbipaistev. Sõltuvalt täpsest kuumusest võib see kesta 20–30 minutit. Pošeeritud lõhe ei muuda värvi nii drastiliselt kui grillitud või küpsetatud lõhe, seega pöörake erilist tähelepanu läbipaistmatusest ja sitkusest.

17
Maitsesta soola, pipra ja ürtidega. Puista oma lõhe väikese koguse soola, pipra, tüümiani ja tilliga. Pošeeritud lõhel on loomulikult puhas, kerge maitse, seega vältige liigset maitsestamist. Pigistage peale sidrunit, et anda mahlakaks.