Kuidas küpsetada kana aeglases pliidis

Aeglaselt küpsetatud kanaliha on suurepärane võimalus töölt naastes suhteliselt vähese vaevaga valmistada rikkalik õhtusöök. Esmalt valmistage kana hommikul ette ja pange see aeglasesse pliiti. Seejärel, koju jõudes, on kana põhjalikult küpsetatud, maitsev, pehme ja serveerimiseks valmis.

1
Enne alustamist peske käed. Puhastage käsi sooja vee ja seebiga. Puhastage oma peopesad, sõrmenukid, küüned ja randmed nii, et teie sõrmed oleksid täiesti steriilsed. Kuna kanaliha võib olla ohtlik, kui seda ei küpsetata korralikult, on enne alustamist käed puhtad, et tagada maksimaalne ohutus.

2
Eemaldage kana seest sisetükid. Sirutage käed kanaõõnde (kasutage kinnast, kui olete kiuslik) ja eemaldage sisikonna kott. Tavaliselt leidub neid kana keskkoha lähedal. Kui olete need välja võtnud, visake need välja või kasutage neid hiljem kanapuljongi valmistamiseks. Kui te ei leia sisemusi, vaadake kana kaela lähedalt. Vastasel juhul võite olla ostnud kana, millelt on juba sisemused eemaldatud.

3
Patsuta kana kuivaks. Patsutage mõne paberrätikuga õrnalt kana välispinda, et see täielikult kuivaks. Kontrollige tiibade ja jalgade taga niiskust. Kui olete välispinnaga lõpetanud, proovige sisemust oma võimaluste piires kuivatada.

4
Maitsesta kana soola ja pipraga. Kasutades 1 tl (0,021  c) soola ja 1–2 teelusikatäit (0,010 Â c) pipart, maitsestage kana väliskülg ühtlaselt, puistades seda üle. Sool ja pipar aitavad esile tuua loomulikud maitsed. kana küpsemise ajal.

5
Looge aeglase pliidi põhja alus. Kana ühtlaseks küpsetamiseks ja võimalikult mahlaseks saamiseks tuleks kana pinnalt välja tõsta. Parim viis selleks on teha alumiiniumfooliumist 3 3 tolli (7,6 × cm) laiused pallid ja asetada need aeglase pliidi põhjale. Kui teil on selline pliidirest, saavutab sama efekti ka aeglase pliidi rest.

6
Pange kana aeglasesse pliiti rinnaga ülespoole. Tõstke kana kahe käega üles ja pöörake seda nii, et rinnapool oleks ülespoole. Seejärel langetage see pliidile, tasakaalustades seda varem sinna asetatud alumiiniumpallide peale. Proovige kana võimalikult tsentraalselt hoida, et see küpseks ühtlaselt.

7
Küpseta kana kõrgel või madalal kuumusel, sõltuvalt teie vajadustest. Pange aeglase pliidi peale kate. Kui soovite, et kana küpsetaks kiiremini, seadke aeglane pliit asendisse “Kõrge” ja laske kana küpseda 3 1/2 tundi. Kui te ei kiirusta, seadke aeglane pliit asendisse “Low” ja laske kanal 4 1/2 kuni 5 tundi küpseda. Küpsetusaeg võib olenevalt kana suurusest muutuda. Kui teie kanaliha on tavalisest raskem või kergem, reguleerige küpsetusaega vastavalt.

8
Kontrollige, kas kana sisesoojus on 74 °C (165  °F). Võtke aeglase pliidi kate maha ja sisestage lihatermomeeter kana reie sisse. Sisetemperatuur peaks olema umbes 165 °F (74 °C). Kui see pole veel seda temperatuuri saavutanud, jätkake küpsetamist. Kana küpsemist saate kontrollida ka selle järgi, kas tiivad saavad kergesti võnkuma või on kanast välja voolanud mahlad selged. Ohutuse tagamiseks kontrollige kõiki neid märke enne, kui otsustate, kas see on keedetud.

9
Lase kana 15 minutit puhata. Kui kana on valmis, eemaldage see ahjukinnastega ja asetage see puhtale lõikelauale. Lase enne kuumalt serveerimist 15 minutit seista, et mahlad settiksid ja liha oleks võimalikult pehme. Liha peaks kergesti luu küljest lahti kukkuma. Võid liha otse kana küljest lahti tõmmata ja hoida külmikus plastvannides võileibade täidiseks või valgu lisamiseks salatitesse.