Kuidas kõrvitsat lõigata

Suvikõrvits võib valmistada maitsvat ja tervislikku lisandit teie järgmiseks toidukorraks, kuid selle lõikamise viis sõltub teie sordist. Suvikõrvitsal on paks nahk ja see tuleb enne lõikamist koorida, kuna see ei ole söödav. Kui teil on tammetõrukõrvits, lõigake see enne viilude lõikamist pooleks. Suvikõrvitsatel, mille hulka kuuluvad kollane kõrvits ja suvikõrvits, on õhuke nahk, nii et saate neid hõlpsalt viiludeks lõigata. Kui olete lõpetanud, on teie kõrvits küpsetamiseks valmis!

1
Lõika kõrvitsa üla- ja alaosast 1–4 tolli (0,64 cm) maha. Asetage kõrvits lõikelauale külili. Kasutage suurt koka nuga, mis on umbes 8–10 tolli (20–25 cm) pikk, et see saaks kõrvitsa täielikult läbi lõigata. Hoidke squashit oma mittedomineeriva käega kindlalt ja viilutage noaga ülemist ja alumist osa, et need oleksid tasased. Eemaldage kindlasti vars täielikult, sest te ei saa sellest läbi lõigata. Keerake sõrmed oma mittedomineerivale küljele. käsi oma peopessa, et sa end kogemata sisse ei lõikaks.

2
Koorige kõrvits, kui soovite naha eemaldada. Hoidke kõrvitsat oma mittedomineeriva käega paigal ja hoidke domineerivas käes köögiviljakoorijat, nii et see oleks kõrvitsa suhtes 45-kraadise nurga all. Suruge koorija kõrvitsa sisse, seejärel tõmmake see piki kõrvitsat allapoole, et nahk eemaldada. Kui olete koorimise lõpetanud, pöörake kõrvitsat ühelt poolt, et saaksite ülejäänud naha koorida. Kui te ei soovi, ei pea te kõrvitsat koorima. Proovige kõrvitsat 30 sekundit mikrolaineahjus kuumutada, et nahk soojendaks. ja hõlbustada koorimist.

3
Seadke kõrvits püsti, nii et kõige laiem külg jääb põhja. Asetage kõrvits lõikelauale nii, et üks lõigatud lamedast servast jääks põhja. Veenduge, et kõrvitsa kõige laiem osa oleks lõikelauale lähemal, et see lõikamise ajal ümber ei läheks ega liiguks nii palju. Asetage lõikelaud tasasele pinnale, et see ei kõiguks. kasutades seda.

4
Lõika kõrvitsa keskosa läbi kiigutava liigutusega. Kasutage sama kokanuga nagu varem ja seadke tera ülemise lameda külje keskele. Vajutage tera kõrvitsa sisse ja pange käsi selle peale, et kõrvits ei saaks ringi liikuda. Kiigutage noaga üles-alla, et kõrvitsat läbi lõigata, kuni lõigate põhja. Kui teil on raskusi kõrvitsa kohese lõikamisega, proovige see lihtsamaks muutmiseks 30 sekundiks kuni 1 minutiks mikrolaineahju panna. Olge ettevaatlik, kuna kõrvitsa sisemus on kuum. Ärge hoidke sõrmi noa tera all, kuna tera võib libiseda ja end sisse lõigata.

5
Koorige seemned metalllusikaga välja. Otsige kõrvitsa seest üles ala, mis sisaldab seemneid, ja kraapige need välja. Kasutage metalllusika serva, et eemaldada kõik seemned, et need kõrvitsa lõikamise ajal teele ei jääks. Eemaldage kindlasti ka kõik seemnete lähedal rippuvad kõrvitsa nöörid. Kui olete lõpetanud, võite seemned ära visata või röstida.

6
Lõika kõrvits ribadeks, mille paksus on 1,3–2,5 cm (1–2–1 tolli). Pöörake kõrvitsa pooled ümber nii, et lamedad küljed oleksid vastu lõikelauda ja pikim külg oleks teie poole. Alustage kõrvitsa ühelt pikemalt küljelt ja lõigake noaga teisele pikale küljele 1–2–1 cm (1,3–2,5 cm) ribad. Alustage noaotsaga laual ja kiigutage seda ettepoole, et kõrvits läbi lõigata. Hoidke oma sõrmed kõverdatud mittedomineerival käel, et mitte ennast ära lõigata. Ribade suurus sõltub retseptist, mida järgite. Kontrollige seda enne squashi lõikamist, et veenduda, et see on õiges suuruses.

7
Lao viilud virna ja lõika pikuti pooleks. Võtke 3–4 riba, mille just lõigate, ja virnake need üksteise peale nii, et need asetseksid mööda serva. Pigistage virna pikki külgi, et need paigal hoida, samal ajal kui lõigate need pikuti pooleks. Kui olete lõikamise lõpetanud, peaks teil olema 6-8 tükki, mis on kõik ühesuurused. Soovi korral võite kõrvitsa ribadeks küpsetada.

8
Pöörake ribasid ja lõigake need soovi korral kuubikuteks. Pöörake ribasid 90 kraadi nii, et pikemad servad oleksid teie poole. Lõika oma nuga ja seejärel ribad 1,3–2,5 cm kuubikuteks, nii et need kõik oleksid ühesuurused. Jätkake kõrvitsa lõikamist, kuni see kõik on kuubikuteks lõigatud. Suvikõrvits, mis kaalub 0,68 kg, annab umbes 4 ½ tassi (0,92 kg) kuubikuteks lõigatud suvikõrvitsat.

9
Lõika tammetõrukõrvitsalt vars ära. Asetage tammetõrukõrvits külili, nii et vars ja ots oleksid lõikelaua külgede poole. Hoidke squashi keskosa oma mittedomineeriva käega kindlalt. Asetage kokanuga umbes 1,3 cm (1,3 cm) varre põhjast madalamale ja raputage tera aeglaselt edasi-tagasi, et ülaosa läbi lõigata. Püüdke teha lõige võimalikult sirge. Isegi kui teie kõrvitsal pole vart, lõigake ülaosast üks viil, et pind oleks tasane. Hoidke oma mittedomineeriva käe sõrmed kindlasti kõverdatud, et mitte neid kogemata lõikama.

10
Pöörake kõrvits ümber nii, et lõikepool jääks allapoole. Asetage kõrvits lõikelaua keskele nii, et ots oleks ülespoole. Veenduge, et kõrvits ei kõiguks ega liiguks, kui see on seatud lõikepoolele, vastasel juhul võib teie nuga libiseda ja seda on raskem täpselt lõigata. Kui kõrvits kõigub ü