Kuidas korraldada mõrvamüsteeriumipidu

Mõrvamüsteeriumipeod muutuvad üha populaarsemaks. Kuigi saate palgata ettevõtte, kes lavastaks terve lavastuse oma kodust välja, kehtib allolev teave ainult “tee ise” tüüpi kodupidude kohta, kus kõik rollid on teie ja teie külalised. Teie edu ja naudingu tase on loomulikult erinev, sõltuvalt teie külaliste isiksusest ja nende näitlejatalendist! Mida rohkem aega ja raha oma peo planeerimisse panustate, seda paremad on teie tulemused.

1
Otsustage, kas ostate mõrvamüsteeriumi peokomplekti või loote selle ise. Enamik komplekte sisaldab stsenaariumi, mängureegleid, kostüümide ideid ja retseptiideid. Seetõttu peaksite proovima need elemendid oma kujundusse kaasata. Kui otsustate luua oma mängu, veenduge, et lugu oleks mõnevõrra usutav, hirmutav ja huvitav. Jagage oma lugu stseenideks, mida saate õhtuna ette kujutada. edeneb.Andke igale tegelasele oma taustalugu, mis pole mitte ainult ainulaadne, vaid sobib ka vihjetega.Veenduge, et kurikaela on võimalik avastada, võttes vihjeid tähele, esitades küsimusi teistele peategelastele ja tükeldades. see kõik koos. Kuigi kahtlusaluseid on mitu, peaks arve mahtuma muidugi ainult süüdlane.

2
Valige oma peo teema. Ärge kartke katsetada veidrate ideedega, nagu müsteerium fantaasiarikka teema sees või apokalüptiline tühermaa. Ilmselgelt piirab teid saadaolevate teemadega, kui kasutate valmis komplekti, kuid sellegipoolest võite leida selle, mis on teie vajadustele kohandatav.

3
Valige koht, kus peo korraldate. Väiksemate, mitte rohkem kui kaheksa-10 inimese koosviibimiste jaoks peaks piisama oma kodust. Suuremate seltskondade jaoks oleks aga parem söögisaal või muu avalik koht. Asukoha puhul on veel üks kaalutlus aastaaeg. Kui te ei ela parasvöötmes, näiteks Californias, ei taha te talvel õues pidu pidada.

4
Koguge oma peoks rekvisiidid ja kaunistused. Teie teema määrab, milliseid objekte vajate oma mõistatuse seadistuse loomiseks. Sageli saate kasutada kodus olevaid esemeid, näiteks vanu jalanõusid jalajälgede tegemiseks või noad mõrvarelva jaoks. Muidu on kasutatud kauplused ja garaažimüügid head kohad rekvisiitide leidmiseks ning on ka suhteliselt odavad.

5
Määrake, kuidas auhindu välja annate. Mõned inimesed otsustavad mõrva lahendajale välja anda ühe auhinna, teised aga ka muude saavutuste eest. Ühe auhinna andmine aitab kõige paremini esile tuua külaliste konkurentsiinstinkte, samas kui mitu auhinda julgustab rohkem sõitma ja tegelema. Mitme auhinna ideede hulka kuuluvad näiteks parim kostüüm, parim esitus, jõukaim mängija ja palju muud.

6
Määrake menüü. Mõrvamüsteeriumipeod on paremad, kui need sisaldavad pigem einet Rootsi lauas või roogi kui täiskäigulist einet. Selle peamiseks põhjuseks on see, et see vabastab võõrustaja tegevusele keskendumiseks, teades, et toit on valmistatud ja valmis.Planeerige nii palju kursusi, kui palju on mõrvamüsteeriumis stseene.Kui otsustate süüa täiskäigulist einet, siis aidake peol või mängige väiksemat tegelast, et te ei jääks üle jõu.

7
Valige oma peo kuupäev. Küsige oma sõpradelt enne kuupäeva määramist, et saada aru, millal nad on saadaval. See kehtib eriti siis, kui soovite oma pidu pidada kiirel aastaajal, näiteks jõulupühade ajal. Kui teil on väiksem mõrvamüsteeriumipidu, kontrollige eelnevalt kõigi peamiste külalistega, et teie valitud oleks kuupäev sobib neile. Kui otsustate peo pidada tööpäeval, valige koht, mis sobib enamikule teie külalistele, kuna neil pole pärast tööd nii palju aega sinna jõudmiseks.

8
Määrake oma külaliste nimekiri. Kutsuge ainult inimesi, kes on lõbusasse tõeliselt kaasatud. Kõik kohalviibijad peavad oma osa entusiastlikult mängima. Nad ei pea olema suurepärased näitlejad, nad on lihtsalt valmis unustama oma takistused ja teesklema mõneks tunniks kellegi teisena. Saate teada, kes teie külalistest naudib tegelast, kellel on üsna palju öelda ja teha, ja mis eelistaks väiksemat, ebaolulist rolli. Parim viis veenduda, et kõigil on mõnus olla, on küsida oma sõpradelt, kes on osalemisest huvitatud. Olgu nende vastused teile teejuhiks.

9
Saatke kutsed välja. Andke need välja vähemalt kolm kuni kuus nädalat enne sündmust. Kui korraldate pidu kiirel hooajal, võiksite need varem välja saata. Mida rohkem aega annate, seda lihtsam on teil ja külalistel.Leppige, et näitlejad jõuaksid asukohta varem kui teised külalised, et nad saaksid valmistuda selleks ajaks, kui teised kohale jõuavad. Öelge oma näitlejatele oma tegelased on saladus, isegi partnerite või abikaasade käest! Kui keegi ei tea, kes keegi teine ​​kuni viimase hetkeni on, saab peo suurepärase alguse.

10
Alustage seadistamist varakult. Kui hoiate pidu oma kodus, saate sisustada juba eelmisel päeval. Kui teil on see kusagil mujal, tulge kohale juba päeva alguses, et kaunistada ja kõik valmis teha.

11
Katke oma laud/lauad. Korraldage intiimsemad kohaseaded selle asemel, et kõik koguneksid ühe pika laua taha. Teie külalised peavad saama süžee edenedes omavahel ideid jagada. Kaaluge õhkkonna parandamiseks küünalde lisamist lauale või laudadele.

12
Asetage vihjed kohta, kus inimesed võivad neid leida. Kuna suurem osa tegevusest toimub söögilaua ümber või kõikjal, kus kõik kogunevad, on head kohad vihjete istutamiseks külaliste taldrikute all, diivanipatjade all või külalistoolide all. Kui soovite Kui teie külalised ringi rändavad, võite panna vihjeid teistesse kohtadesse, näiteks raamaturiiulitesse või lauasahtlitesse.

13
Valmistage toit ette. Kui sööte pigem täiskäigulist õhtusööki kui pohmakat või Rootsi laua stiilis õhtusööki, proovige teha võimalikult palju toiduvalmistamist varakult. Tahad vabalt oma külalistega suhelda ja ka ise mängus osaleda.

14
Tervitage oma külalisi nende saabumisel. Paku neile jooke ja eelroogasid. Ideaalis laske neil koguneda ühte piirkonda, et mõistatus saaks alata niipea, kui kõik kohale ilmuvad.

15
Laske külalistel näitlejatega seguneda. Laske neil ringledes ja küsimusi esitades teada saada, kes kõik on. See on suurepärane jäämurdja ja aitab kõiki loosse haarata.

16
Andke külalistele aega arutlemiseks. Ärge kiirustage söögiga. Laske külalistel oma toiduga pikutada ja vestelge üksteisega sellest, kes nende arvates mõrvar võib olla. Pidage meeles, et teie külaliste vestlused ei kalduks muudele teemadele. See on normaalne, et vestlused eksivad, kuid proovige seda võimalikult vähe hoida.

17
Laske oma külalistel lõpuni arvata. Saate lubada näitlejatel stseenide vahel teie külalistega suhelda ja olenevalt nende rollidest võivad nad anda kasulikke vihjeid või vihjeid, mis suunavad valesti. Ärge laske kellelgi olla liiga kindlad, et nad on mõrva lahendanud!

18
Laske taustal muusika sisse lülitada. Õige muusika ei paranda mitte ainult tuju, vaid katab ka vestluse kõikvõimalikud vaiksed. Kui MP3-mängija või CD-vahetaja on seadistatud pidevale segamisele, on suurepärane viis muusika mängimise jätkamiseks.

19
Laske kõigil külalistel koguneda, kui mõrvar on selgunud ja auhind või auhinnad on välja antud. Teie külalistel on alati lõbus istuda ja hakata paljastama mõnda oma saladust või skeeme, mis neil käimas olid. Kõik on üllatunud, kui palju nende nina all kogu aeg toimus!