Kuidas kana pruunistada

Kana pruunistamine on paljude kanaretseptide oluline komponent. Pruunistamine, mida nimetatakse ka “kõrbemiseks”, on sageli esmane samm, mis aitab parandada kana maitset enne selle küpsetamist, hautamist või hautamist. Kana ja panni hoolikalt ette valmistades, kana mõlemalt poolt küpsetades ja viimistledes Kui olete korralikult valmis, saate maitsva ja täiuslikult pruunistatud kana kõigi retseptide jaoks.

1
Tõsta kana toatemperatuurile. Pruunistamine toimib kõige paremini, kui kana on toatemperatuuril. Enne toiduvalmistamise alustamist eemaldage kana külmkapist ja laotage see taldrikule. Enne küpsetamise alustamist laske kanal 20–30 minutit seista. Bakterid hakkavad vohama, kui toores kana jäetakse külmkappi kauemaks kui 2 tunniks.

2
Lõika ja loputa kana. Järgmine samm kana ettevalmistamisel on terava noaga rasva lõikamine ja rasv ära visata. Seejärel loputage oma kanatükid külma vee all.

3
Patsutage kana paberrätikutega kuivaks. Teie kanatükid peavad korralikult pruunistumiseks olema kuivad. Puhastage paberrätikutega ettevaatlikult iga kanatükk mõlemalt poolt, kuni see on kuiv.

4
Kuumuta pannil õli. Kana pruunistamiseks kasutage kas oliiviõli, rapsiõli, maisiõli või võid. Mõõtke välja 1-2 supilusikatäit valitud õli ja lisage see tugevale pannile. Seejärel kuumutage seda keskmisel või kõrgel kuumusel kuumaks. Mittenakkuvad pannid ei ole mõeldud kasutamiseks kõrgel kuumusel küpsetamiseks. Kasutage selle asemel roostevabast terasest või rauast panni.

5
Maitsesta kana. Kui teie retsept palub teil kana maitsestada, on nüüd õige aeg seda teha. Puista igale kanatükile soola, pipart või muid maitseaineid.

6
Asetage kana pannile. Kasutage tange, et asetada kana ühe kihina ilma seda tunglemata. Kui kana on pannil liiga palju, siis see pigem aurab kui pruunistub. Kui teil on rohkem kana, kui teie pannile mahub, pruunistage kana kahes või enamas ringis.

7
Küpseta kana ühelt poolt 8-10 minutit. Lase kana pannil keskmisel-kõrgel kuumusel 8-10 minutit küpseda. Oluline on kana selle aja jooksul mitte ümber pöörata, pöörata ega segada.

8
Keera kana ümber ja küpseta teiselt poolt 8-10 minutit. Kasutades tangide komplekti, keerake iga kanatükk ettevaatlikult ümber. Kui kana kleepub panni põhja külge, laske sellel enne ümberpööramist veel minut aega. Pärast kana ümberpööramist laske sellel veel 8–10 minutit teiselt poolt pruunistuda.

9
Eemaldage kana tangidega. Pärast seda, kui kana on mõlemalt poolt pruunistatud, eemaldage iga kanatükk tangide abil. Asetage kana puhtale taldrikule ja asetage see kõrvale.

10
Korrake seda protsessi täiendavate kanatükkidega. Kui te ei suutnud kogu oma kana pannile ilma tunglemiseta mahutada, peate seda protsessi ülejäänud kanaga kordama. Alustuseks lisage oma kuumale pannile 1-2 tl värsket õli, seejärel lisage kana. Küpsetage seda mõlemalt poolt, seejärel eemaldage see pannilt.

11
Jätkake oma retseptiga. Nüüd, kui kogu teie kana on pruunistatud, võite jätkata oma retseptiga. Küpseta, hauta või hauta kana vastavalt juhistele. Kana on täielikult küpsenud, kui see ei ole enam keskelt roosa ja sisemine termomeeter näitab 165 F (73,8 C).