Kuidas kana kiiresti sulatada

Võib-olla unustasite kana sügavkülmast välja võtta, kuid see ei tähenda, et õhtusöök oleks rikutud. Kui teil on vaja õhukesi lõiketükke, näiteks kanarinda, soojendada, on nende sulatamiseks kõige lihtsam viis kuumaveevannis. Mikrolaineahju kasutamine on kõige kiirem viis, kuid kana ühtlaseks sulatamiseks on vaja ettevaatusabinõusid. Suuremate jaotustükkide ja tervete lindude sulatamiseks on ainsaks lahenduseks liha leotamine külmas veevannis.

1
Asetage liha suletud kotti. Hankige suletav kilekott iga kanatüki jaoks, mida vajate sulatamiseks. Kuigi võite liha hoida originaalpakendis, on see enamasti liiga suur, et veekaussi ära mahutada. Mitme kanatüki asetamine samasse kotti on okei, kui saate liha kaussi panna. ühekihiline.

2
Täitke kauss 140 °F (60 °C) kuuma veega. Valige piisavalt suur kauss, et mahutada kana, mida soovite sulatada. Kui teil kaussi pole, proovige vett pliidil suures potis soojendada. Lisage vesi ja kontrollige selle temperatuuri köögitermomeetriga. Selle temperatuuriga vesi ei ole piisavalt kuum, et plast toidu sisse sulaks, kuid kui te ei ole ettevaatlik, küpsetab see kana veidi. Selle vältimiseks ärge kasutage vett, mille temperatuur on üle 60 °C (140 °F).

3
Kastke õhukesed kanatükid vette. Pange suletud kana vette, lükates seda alla nii, et see oleks täielikult kaetud. See toimib ainult õhukeste lihalõikudega, nagu 1 tolli (2,5 cm) kanarindadega. Suuremad esemed, nagu terved linnud, ei sula kuumas vees ühtlaselt.Kui soojendasite vett pliidil, pidage meeles, et pange pott soojusallikast eemale, et vältida selle edasist soojenemist.Sulata suured kanalihalõigud mikrolaineahjus või külmas vesi. Kui proovite neid kuumas vees sulatada, levivad bakterid, mis võivad teid haigeks teha!

4
Sulatage kana umbes 10 minutit, sageli vett segades. Pöörake vett segamislusikaga umbes kord minutis, et hoida seda ühtlasel temperatuuril. Kana sulab sel viisil kiiresti, kuigi mõned jaotustükid võivad nõuda paar lisaminutit. Vajadusel kontrollige vett, et veenduda, et see on piisavalt kuum. Kui märkate, et lihatüki sulatamine võtab rohkem kui 30 minutit, võtke see kohe veest välja ja viimistlege mikrolaineahjus.

5
Eemaldage kana ja küpseta, kuni see on ohutu kasutada. Sulatamise järel näeb kana veidi läbipaistmatu. Võtke see kohe kotist välja, et sellel ei hakkaks vohama bakterid. Kui lihatükk jõuab temperatuurini 40°F (4°C), hakkavad bakterid kiiresti paljunema. Kana vette jätmine hoiab seda sellel temperatuuril liiga kaua, muutes selle söömise ohtlikuks.

6
Eemaldage kana kattev plastik. Mikrolaineahjus küpsetamine ei ole ohutu ja teil peab olema võimalik kana kätte saada, et see sulatada. Suur osa poest ostetud kana on kilega kaetud kandikul, nii et kana paljastamiseks eemaldage ümbris. Erandiks on plastkile reegli erand, kui kana on mikrolaineahjus kasutatavas kotis. Soovituste saamiseks vaadake etikette ja juhiseid. Kui te ei näe midagi, mis viitaks sellele, et plastikut saab mikrolaineahjus küpsetada, ärge riskige.

7
Asetage kana ühtlaselt mikrolaineahjukindlasse anumasse. Laota kanatükid ühe kihina kaussi või taldrikule laiali. Kasutage samaaegselt mitme kanatüki mikrolaineahjus küpsetades ühtlase suurusega lõikeid. Erineva suurusega jaotustükkide puhul kaaluge nende läbisulatamise tagamiseks ükshaaval mikrolaineahjus. Lõiked sulavad olenevalt nende suurusest erineva kiirusega. Sulatamise sujuvamaks muutmiseks proovige tükid sarnase paksusega tambida vasara või mõne muu nüri esemega.

8
Seadke mikrolaineahi sulatusrežiimile või vähendatud võimsusele. Mõnel mikrolaineahjul on sisseehitatud sulatusfunktsioon, nii et kontrollige protsessi alustamise lihtsat viisi oma. Kui teie mikrolaineahjus seda seadistust pole, vähendage võimsust 50%-ni, et kana sulatada ohutul kiirusel. Väiksemaid võimsuse seadistusi on samuti ohutu kasutada, kuid need sulatavad kana aeglasemalt. Võimsusseadete reguleerimise juhised leiate oma mikrolaineahju kasutusjuhendist. Enamikul mudelitel on võimsustaseme nupp, mis muudab sulatamise imelihtsaks.

9
Küpseta kana mikrolaineahjus umbes 2 minutit. Laske mikrolaineahjus töötada ilma ust avamata. Kana välisservad ja õhemad portsud sulavad enne üles. Kui sulatamine toimib õigesti, ei saa neid portsjoneid küpsetama hakata enne, kui ülejäänud kana on sulanud. Kana liiga kauaks sisse jätmine põhjustab välisservade küpsemist. Sulatage kana korraga ainult 2 minutit või vähem ja kasutage alati madalat võimsust.

10
Pöörake kana ümber, seejärel sulatage seda veel 2 minutit. Tõmmake lahti kõik kokkukleepunud kanatükid. Hoidke neid plaadil ühe kihina paigutatuna. Pärast veel 2-minutilist mikrolaineahjus seismist kontrollige kana, et tuvastada külmad kohad. Küpsetage kana kohe pärast sulatamise lõpetamist. Kui märkate külmasid kohti, jätkake kana sulatamist 30 sekundit korraga. Iga lõike keskosa sulab viimasena, seega kontrollige seda kindlasti iga kord. Kana liigutamine aitab, eriti kui teie mikrolaineahjus pole pöörlevat alust. Asetage kõige külmemad osad mikrolaineahju soojusallika lähedusse, et soodustada nende sulamist

11
Hoidke kana suletud kilekotis. Tükelda kana vastavalt vajadusele, et see kotti mahuks. Kana originaalpakendisse jätmine on hea, kui plastkate on veekindel. Kontrollige anumat, et veenduda, et see on lekkekindel, enne kui proovite seda vette kasta. Poest ostetud kanade ümber olev plastümbris on üldiselt veekindel, mistõttu on külma vee vann kiireim viis nende sulatamiseks.

12
Täitke kauss külma veega, mille temperatuur on alla 40 °F (4 °C). Laske kraanikausist välja külm vesi ja täitke kana mahutamiseks piisavalt suur kauss. Tervete kanade puhul täitke kraanikauss veevanni lihtsaks loomiseks. Te ei pea veele jääd ega midagi muud lisama. Vesi üle 40 °F (4 °C) on liiga soe ja põhjustab kana ebaturvalise temperatuuri saavutamise.

13
Kastke kana veevanni. Asetage kana vette, et alustada selle sulatamist. Veenduge, et see oleks kaetud, et see ühtlaselt sulaks.

14
Vahetage vett iga 30 minuti järel, kuni kana on valmis. Vesi soojeneb aja jooksul, nii et katsetage vett termomeetri või sõrmedega. Kui vesi ei tundu enam väga külm, tühjendage see ja täitke kauss veel külma veega. Külma veevannid nõuavad palju lapsehoidmist, kuid see on ainus viis suurte kanatükkide kiireks ja ohutuks sulatamiseks. 0,45 kg (1 naela) pakk kanaliha sulab 1 tunni või vähemaga. Eeldage, et suuremate asjade jaoks kulub umbes 30 minutit 1 naela (0,45 kg) kohta. Kui vee vahetamine ei ole võimalik, tühjendage vesi kraanikaussi. Selle asemel keerake kraan lahti. Hoidke kana ühtlase külma vee all, kuni see sulab.