Kuidas juua rohelist teed ilma kõrvaltoimeteta

Kuigi rohelisel teel on mõningaid tervisega seotud eeliseid, võib see põhjustada ka kõrvaltoimeid, nagu närvilisus ja maoärritus. Mõned probleemid on tingitud tees sisalduvast kofeiinist. Muud probleemid on tingitud teatud tees sisalduvatest ainetest. See artikkel aitab teil navigeerida, millal ja kui palju teed päevas juua, isegi kui teil on mõni kõrvalmõju.

1
Tea kofeiini sisaldust. Valmistatud roheline tee võib sisaldada 24–45 milligrammi 8 untsi portsjoni kohta. Võrdluseks võib öelda, et 8-untsise kohvi tassi sisaldus võib ulatuda 95–200 milligrammi, samas kui Coca-Cola 12 untsis on 23–35 milligrammi.

2
Mõistke liigse kofeiini joomise kõrvalmõjusid. Liiga palju kofeiini võib põhjustada ebaregulaarset südamelööki, kõrvetisi, ärrituvust, närvilisust ja palju muud. Kofeiin võib samuti põhjustada probleeme veresuhkru tasemega diabeetikutel, süvendada kõhulahtisust ja põhjustada probleeme ka ärritatud soole sündroomiga inimestel. Rohelise värvi kofeiin tee võib põhjustada kaltsiumi lahkumist teie süsteemist, mida teie keha vajab tugevate luude loomiseks. Kui teil on osteoporoos või teil on luuprobleemide oht, võib roheline tee olla teie jaoks probleem.

3
Tea oma ülempiiri. Peamine viis liigsest kofeiinisisaldusest tulenevate probleemide vältimiseks on hoida oma tarbimine madalal. Probleemide vältimiseks peaksite lisama 5 tassi päevas.

4
Kui olete kofeiini suhtes tundlik, hoidke seda vähem tassides. Kui tead, et oled kofeiini suhtes tundlik, vali kofeiinivaba variant või joo mõõdukalt rohelist teed.

5
Joo 2 tassi või vähem, kui olete rase. Roheline tee võib oma kofeiinisisalduse tõttu olla rasedatele ja nende imikutele ohtlik. See võib isegi põhjustada raseduse katkemist, kui seda tarbitakse suurtes annustes. Kui te ei ole raseduse ajal kofeiini sisaldavate jookide tarbimises kindel, pidage alati nõu oma arstiga. Kui kaltsium on teile muret tekitav, peaksite piirama ka rohelise tee tarbimist 2–3 tassile päevas. Lisaks võtate kaltsiumipreparaate. Kaltsiumilisandid võivad mõju teatud määral kompenseerida.

6
Tea riske. Rohelises tees sisalduvad tanniinid võivad teie mao häirida, kuna need toodavad maos rohkem hapet.

7
Tea, kes on ohus. Selle probleemi kõige suurem risk on inimestel, kellel on maoprobleemid, näiteks happe refluks. Näiteks kui teil on juba regulaarselt kõrvetised, võib roheline tee probleemi halvendada.

8
Joo rohelist teed koos toiduga. Roheline tee tekitab probleeme peamiselt siis, kui juua seda enne millegi söömist. Seetõttu oodake, kuni olete sööma hakanud, et seda jooma hakata.

9
Joo rohelist teed piimaga. Piim võib aidata maohapet leevendada, seega võib selle probleemi lahendamiseks aidata veidi tee sissevalamine.

10
Proovi antatsiidi. Antatsiid, näiteks kaltsiumkarbonaat (Tums), võib teie kõhtu rahustada, kui teil on rohelisest teest tekkinud kõhuhäda.

11
Mõistke rauaga seotud probleemi. Roheline tee võib vähendada teie keha võimet rauda omastada. Tees sisalduvad katehhiinid takistavad osa raua imendumist teie kehas. Teadke riske. Kui teil on aneemia, võib rohelise tee joomine seda hullemaks muuta. Rauavaegusaneemiat põhjustab rauapuudus veres, mis omakorda alandab kas punaste vereliblede või hemoglobiini taset. Aneemia võib põhjustada väsimust, kuna kogu kehas ei kanta piisavalt hapnikku. Üks aneemia põhjuseid on liigne menstruaalverejooks. Kui arvate, et teil võib olla aneemia, pidage nõu oma arstiga raualisandite võtmise ja rauarikka toidu söömise kohta.

12
Teadke glaukoomi probleemi. Roheline tee võib suurendada silmarõhku tund aega või kauemgi. Tea, kes on ohus. Kui teil on glaukoom, võite suurendada haiguse riski.Glaukoom on silmahaigus. See mõjutab nägemisnärvi. See võib aja jooksul teie nägemist halvendada.

13
Kui teil on rauapuudus, vältige söögi ajal rohelise tee joomist. Selle asemel jooge teed toidukordade vahel, et anda kehale võimalus rauda omastada. Sööge raua ja C-vitamiini rikkaid toite. Raud võib aidata aneemia korral, samas kui C-vitamiin suurendab teie keha võimet omastada rauda. Rauarikkad toidud hõlmavad ka liha, oad ja rohelised, kui nimetada vaid mõnda. C-vitamiini rikkad toidud on näiteks tsitrusviljad, kiivid, maasikad, spargelkapsas ja paprika.

14
Vältige rohelist teed täielikult glaukoomiga. Roheline tee tõstab silmarõhku 30 minuti jooksul pärast selle joomist ja mõju võib kesta kauem kui poolteist tundi pärast tee joomist.

15
Tea riske. Teatud ravimid reageerivad rohelise teega ja neil võib olla kahjulik mõju.

16
Ärge jooge rohelist teed efedriiniga. Efedriin on ravim, mis võib aidata hingamist. Kui võtta koos rohelise teega, võib see aga põhjustada värinaid, närvilisust ja unetust, sest nii roheline tee kui ka efedriin on stimulandid.

17
Vältige rohelise tee joomist koos selliste ravimitega nagu klosapiin ja liitium. Roheline tee võib vähendada nende ravimite efektiivsust. See kõrvaltoime on ka dipüridamooli probleem.

18
Vältige rohelist teed monoamiini oksüdaasi inhibiitorite (MAOI) ja fenüülpropanoolamiiniga. See kombinatsioon võib põhjustada vererõhu hüppelist tõusu, seega on seda kombinatsiooni kõige parem vältida. Fenüülpropanoolamiiniga võib roheline tee esile kutsuda ka maania.

19
Vältige rohelise tee joomist antibiootikumidega, kui olete kofeiini suhtes tundlik. Antibiootikumid võivad vähendada teie keha võimet kofeiini lagundada, mistõttu mõju kestab kauem. See kõrvaltoime võib ilmneda ka tsimetidiini, rasestumisvastaste vahendite, fluvoksamiini ja disulfiraami puhul.