Kuidas juua Baileys Espresso Creme’i

Baileys Espresso Creme on populaarse Iiri viski variatsioon. Kuigi see jook on maitsestatud espressoga, ei sisalda jook ise kofeiini ja seda saab kasutada mitmesugustes õhtusöögijärgsetes kokteilides. Proovige teha klassikalist jooki või vahustada loomingulisi jooke ja magustoite!

1
Valage jääle 100 ml Baileys Espresso Creme’i. Võtke suur ümmargune klaas ja täitke see 3 suure jääkuubikuga. Valage väike kogus Baileys Espresso Creme’i jääle, et anda endale selle magusa alkoholi filtreerimata maitse. Sel viisil saate juua mis tahes Baileysi viskit.

2
Sega viin ja liköör valgevenelaseks. Täitke väike joogiklaas jääga, seejärel valage sisse 1,5 untsi (44 mL) Baileys Espresso Creme’i. Lisage klaasi 0,5 untsi (15 mL) viina ja 0,25 untsi (7,4 mL) kohvilikööri, samuti 2 untsi (59 mL) piima. Viimase lihvina kaunista oma jook maraschino kirsiga.

3
Tugeva martini saamiseks ühendage viin ja espresso. Valage 2 vedelat untsi (59 mL) Baileys Espresso Creme’i jääga täidetud kokteilimikserisse, seejärel valage sisse 0,25 untsi (7,4 ml) viina ja 0,25 untsi (7,4 mL) espressot. Loksutage jooki mitu sekundit, et koostisosad seguneksid. Kui olete joogi edukalt seganud, valage kokteil kurnaga martini stiilis klaasi.

4
Looge tavalise Iiri viskiga pidulik munakoog. Valage kokteilišeikerisse 1,25 untsi (37 mL) Baileys Espresso Creme ja 0,25 untsi (7,4 mL) ning lisage seejärel 3 untsi (89 mL) piima. Enne läbi sõela ümmargusse klaasi valamist loksutage koostisosi kokku. Lõbusa lisandina lisage joogile puista muskaatpähkel ja täidis kaneelipulk. Traditsioonilisema munakoogi saamiseks lisage enne joogi segamist šeikerisse vahustamata toores muna.

5
Loo topelt espresso-martini kohviga. Täitke kokteilišeiker jääga, seejärel valage sisse 1,5 untsi (44 mL) nii Baileys Espresso Creme’i kui ka tavalist espressot. Raputage mõlemad koostisosad kokku, seejärel kurnake jahutatud jook martinilaadsesse klaasi. Viimase lihvina tilgutage oma joogi pinnale kaunistuseks paar espressouba.

6
Sega rumm ja espresso vanilje maitsega kokteiliks. Lisage kokteilišeikerisse jää ja valage sisse 1,5 untsi (44 ml) Bailey Espresso Creme’i, 0,25 untsi (7,4 ml) vürtsidega rummi ja 0,25 untsi (7,4 ml) espressot. Loksutage kõiki neid koostisosi mitu sekundit, seejärel valage need läbi kurna martiniklaasi. Lisakaunistuseks puistake näpuotsaga jahvatatud kaneeli joogi peale.

7
Vala jäätisele espressokreemliköör. Lisage suure klaasi põhja 2 kulbitäit tavalist jäätise maitset, nagu šokolaad, kohv või vanilje. Viimase lihvina valage jäätisele 1,5 untsi (44 mL) Baileys Espresso Creme’i. Seejärel naudi seda magustoitu lusikaga!

8
Valage espressot ja viina kihiti, et valmistada vürtsikas jook. Täitke kiviklaas mitme jääkuubikuga ja valage sisse 2 untsi (59 mL) Baileys Espresso Creme’i. Pärast seda asetage lusikas klaasi allapoole, nii et riista tagumine, kumer serv jääks ülespoole. Valage lusika tagaküljele 1 unts (30 mL) viina ja 2 untsi (59 mL) jahutatud espressot, et jooki koostisained kihistuks. Viimistlege jook paksu vahukoorega, seejärel kaunistage 3 espresso oaga.Lusika tagumine osa hõlbustab koostisainete kihistamist ja segamist, ilma et peaksite jooki segama. Baileys Espresso asemel võite kasutada ka tavalisi Baileysid. Kreem.

9
Lisage oma kuumale šokolaadile Baileys Espresso Creme. Tühjendage pakk kuuma kakaod kruusi ja täitke see vähemalt ¾ ulatuses kuuma veega. Seejärel segage oma kuuma joogi sisse 2 untsi (59 ml) Baileys Espresso Creme’i. Viimase lihvina lisage joogile veidi vahukoort ja šokolaadisiirupit. Selleks võite kasutada ka tavalist Baileys Irish Creami.