Kuidas hoida koera korteris, kuhu koerad ei lubata

Üldiselt on hea mõte leida korter, mis teie lemmikloomi vastu võtab. Kui koer oma korterisse hiilite, võidakse teid välja tõsta ja kahjutasu küsida. Kui olete aga raskustes ja teil pole muid võimalusi, on see mõnikord vajalik. Kõigepealt püüdke oma koera vait hoida. Kui teie majaomanik kuuleb teie koera haukumist, siis teid avastatakse. Teiseks veenduge, et teie üürileandja ei näeks teie koera. Olge ettevaatlik, et hoida teda eemal, kui majaomanik on läheduses. Ole valmis tagajärgedeks. Koera pikaajaline varjamine on väga raske ja vahelejäämise korral võite jääda üürileandjale raha võlgu.

1
Kõrvaldage igasugune haukumise motivatsioon. Kui soovite, et peremees ei avastaks teie koera, peate selle vaikima. Alustuseks eemaldage igasugune haukumise motivatsioon. Proovige jälgida, millal teie koer haugub, ja püüdke kõrvaldada kõik, mis seda käitumist soodustab. Näiteks kui teie koer haugub jalakäijate peale, hoidke rulood suletuna. Kui teie koer kipub muusika mängimise ajal haukuma, vältige oma korteris muusika mängimist.Paljud koerad hauguvad uksel, kui heliseb uksekell või keegi koputab. Proovige heidutada oma külalisi uksekella koputamast või helistamast. Selgitage neile olukorda, et nad mõistaksid, miks see vajalik on. Koera steriliseerimine muudab ta rahulikumaks.

2
Ignoreeri haukumist, kui vähegi võimalik. Tõenäoliselt pole alati võimalik haukumist ignoreerida, eriti kui proovite koera oma majaomaniku eest varjata. Kui teie koer haugub valjult, kui olete kodus, peate selle tõenäoliselt kohe vaikseks muutma. Kuid koerad võivad teie tähelepanu näha kui tasu. Kui vähegi võimalik, ignoreerige haukumist, kuna see võib käitumist heidutada. Kui teie koer hakkab haukuma, ärge isegi vaadake koera. Pöörake sellele selg ja ignoreerige käitumist, kuni koer vaibub. Niipea, kui teie koer vaikseks jääb, premeerige teda kohe. Saate oma koerale maiustada ja kiita. Kui teie koer õpib, et teda vaikimise eest premeeritakse, pikendage aega, mille jooksul koer peab enne preemia saamist vaikseks jääma. Jällegi on seda meetodit kõige parem kasutada väljaspool teie korterit. Püüdke eirata oma koera haukumist, kui ta jalutab või sõpra külastate.

3
Desensibiliseerige oma koer. Koerad võivad haukuda, kui nad muutuvad kergesti närviliseks või ehmuvad. Kui teie koer kipub haukuma vastuseks teatud stiimulitele, tehke oma koera tundlikkuse vähendamiseks nende stiimulite suhtes. Esmalt tehke kindlaks, mis paneb teie koera haukuma. Näiteks võib teie koer haugub vastuseks UPS-i veoautodele. Paljud koerad tajuvad UPS-i juhti sissetungijana. Hakake oma koera eemalt stiimulitele avaldama. Näiteks viige oma koer postkontorisse, kus veoautod on pargitud. Laske oma koeral vaadata veoautosid üle tänava. Sööda seda roogadega, nii et see seostaks veokit õnnelike hetkedega. Korrake seda mitu korda. Siit saate teada, millal UPS-i veok teie kodust mööda sõidab. Sööda oma koerale maiustusi iga kord, kui UPS-i veok mööda sõidab, ja peatu kohe, kui veok on läinud. Aja jooksul peaks koer UPS-i veokile reageerides haukumise lõpetama. See võib aga aega võtta. Peate andma sellele paar nädalat või kuud.

4
Õpetage vaikset käsku. “Vaikset” saab õpetada käsuna. Kõigepealt peate oma koerale “rääkima” õpetama. Seda saate teha, öeldes “Rääkige” ja julgustades haukumist. Premeerige haukumist, kui see toimub vastusena käsule. Kui teie koer teab “Rääkimist”, saab ta õppida “Vaikne”. Tooge oma koer korterist eemale, et seda käsku õpetada. Öelge “Rääkige” ja laske koeral haukuda. Kui koer hakkab haukuma, öelge “Vaikne”. Kui see haukumise lõpetab, premeeri seda. Korrake, kuni teie koer teab, et ta peaks haukumise lõpetama, kui kuuleb “Vaikne”. Kui teie koer hakkab teie korteris lärma, võite kasutada vaikset käsku. Kui auto läheb mööda ja teie koer haugub, öelge “Vaikne”. Kui teie koer haugub vastuseks uksekella helinale, öelge “vaikne”.

5
Jalutage oma koeraga sageli, kuid ajastage seda hoolikalt. Koerad võivad teha rohkem müra ja segadust, kui nad ei tee piisavalt trenni. Mängige kindlasti oma koeraga ja jalutage temaga regulaarselt. Väiksema koeraga saate seda piisavalt treenida, mängides kodus mänge. Olge siiski ettevaatlik, kui elate ülemisel korrusel, eriti kui elate ilma vaibata. Võib-olla soovite oma koera käppade müra summutamiseks maha panna vaiba. Jalutage oma koeraga sageli, kuid olge ettevaatlik, kus koeraga jalutate. Peate koera välja viima väljapääsust, kus te tõenäoliselt naabrite või üürileandjaga kokku ei satu. Näiteks hiilige oma koer tagasi. Võib-olla soovite koeraga jalutada ainult hilja õhtul ja päeval kasutada oma koera jaoks midagi, näiteks ajalehte või treeningplokki.

6
Hoidke koer kusagil mujal, kui teie majaomanik on läbi. Teil peaks olema mänguplaan juhuks, kui teie üürileandja külastab. Helistage mõnel sõbral või pereliigesel, kes võib koera üheks päevaks kaasa võtta. Te ei taha, et üürileandja näeks teie koera ja mõistaks, mis toimub. Tea, millal üürileandja kohale ilmub. Näiteks võib üürileandja tulla teie kraanikausis leket kontrollima. Tehke sel päeval plaan koer peita. Kui te oma korteris ei viibi, võite hoida oma koera eraldi ruumis. Kui teil on toakaaslane, võib üks teist koeraga jalutada, kui üürileandja külla tuleb. Samuti saate vaadata, kas sõber saab koera päeva jooksul jälgida, kui teie majaomanik tuleb. Võite lasta sõbral koerale hommikul järele tulla ja öösel tagasi tuua.

7
Immuta ja puhasta lemmikloomade karvade varjamiseks. Teie üürileandja võib kahtlustada, kui ta märkab korteris teie koera märke. Töötage selle nimel, et kõik tõendid oleksid peidetud korrapärase tolmuimejaga. Soovite eemaldada kõik koerakarvade jäljed. Ärge keskenduge ainult põranda tolmuimeja puhastamisele. Samuti peaksite keskenduma mööbli tolmuimemisele. See on eriti oluline, kui teil on vaip. Vaip võib muuta koera kohaloleku ilmseks.

8
Laske sõbral käendada, kui vahele jääte. Vaatamata teie pingutustele võite lõpuks koeraga vahele jääda. Sel juhul peate välja mõtlema vabanduse. Hea vabandus on öelda, et koer kuulub sõbrale ja te vaatate koera ainult päeva jooksul. Üürileandja võib olla veidi valvsam, kui on teie korterist koera leidnud. Kui vahele jääte, peate võib-olla olema eriti ettevaatlik koera peitmisel.

9
Veenduge, et teil oleks raha kiireks liikumiseks. Kui jääte koeraga vahele, võidakse teid välja tõsta. Kui koerad on selgelt üürilepingu reeglite vastu eksinud, olete oma koera peitmisega lepingut rikkunud. Teie üürileandja võib nõuda teilt kiiret liikumist. Kolimine on kallis. Lisaks veokite kolimise ja gaasi eest tasumisele peate maksma ka kommunaalteenuste ülekandmise eest. Samuti peate uue korteri eest tasuma tagatisraha ja võib-olla peate tasuma esimese kuu üüri ette. Kui teil on kiire kolimine, veenduge, et teil oleks nende kulude katmiseks pesamuna. Võimalik rahaline kukkumine on üks põhjusi, miks on riskantne koera korterisse hiilida.

10
Hoolitse oma naabrite eest. Naabrite suhtumist on raske hinnata. Mõned neist ei pruugi pahaks panna, kui reegleid rikute, samas kui teised võivad olla ärritunud. Mõned inimesed võivad olla just selle korterikompleksi valinud, sest neile ei meeldi koerad. Olge oma naabritega alati viisakas. Hoidke oma koer neile otsa hüppamast, haukumast ega üldiselt kedagi häirimast. Kui austate oma naabreid, meeldite neile tõenäolisemalt. See vähendab tõenäosust, et nad teavitavad teid üürileandjast, kui nad teid koeraga kinni püüavad.

11
Valmistuge kahjutasu ette maksma. Lemmikloomatagatis katab tavaliselt lemmiklooma tekitatud kahju. Kui teie koer näiteks närib vaiba ära, katab teie lemmikloomade tagatiseks makstav 300 dollarit selle. Kui aga hiilite oma koera sisse, ei ole teil lemmikloomade despoot puhvriks. Kui teie koer seadet kahjustab, peate kõik kahjud ette tasuma.

12
Proovige selle asemel oma üürileandjaga läbi rääkida. Alati on parem reegleid mitte rikkuda. Võite sattuda palju hätta ja kulutada palju raha, et koer hiilida. Võimalik, et saate veenda üürileandjat tegema erandi lemmikloomade keelamise reeglist. Võite potentsiaalsele üürileandjale selgitada, et teil on koer. Kui on põhjuseid, miks te ei saa koerast loobuda, andke talle teada. Näiteks võib-olla on teie koer erivajadustega ja ei saaks teise omanikuga hästi hakkama. Pakkuge lepingu sõlmimist. Võite esitada juriidilise dokumendi, mis lubab hoolitseda teie koera tekitatud kahjude eest. Teie ja teie üürileandja võiksid mõlemad dokumendi tingimustes kokku leppida. Kui üürileandja näeb, et olete valmis võtma vastutuse ja tasuma võimalikke kahjusid, võib ta olla rohkem valmis teile koera lubama.