Kuidas hinnata kahjusid pärast autoõnnetust

Kui olete sattunud autoõnnetusse, on teie suurimaks mureks pärast oma tervise hindamist see, kui palju hüvitist saate oma auto parandamise eest. Kui kaasatud autod on liiklusest eemale viidud ja vigastused on lahendatud, saate autoõnnetuse kahjude kindlakstegemist alustada järgmiste sammudega.

1
Tegelege kõigi meditsiiniliste probleemidega. Kui keegi õnnetuses osalenu sai vigastada, kutsuge kiirabi, et isik saaks koheselt arstiabi. Hankige kindlasti ravidokumentide koopiad ning kahju hüvitamise ja raviga seotud kulud arvestavad teie hüvitist.

2
Pildistage oma autole avarii tõttu tekkinud kahjustusi. Kindlasti pildistage nii seest kui väljast, nii lähedalt kui ka kaugelt, et kindlustusselts saaks hävingu ulatusest hea ülevaate. Tehke pilte, mis näitavad iga õnnetuses osalenud sõiduki asukohta ja numbrimärki.

3
Märkige üles kõik autos olevad isiklikud asjad, mis õnnetuse käigus kahjustada said. See võib hõlmata CD-mängijat, sülearvutit, rahakotti, päikeseprille, portfelli, imiku turvatooli, mobiiltelefoni või mõnda muud eset, mida peate õnnetuse tõttu parandama või välja vahetama. See hõlmab ka esemeid, mida kandsite õnnetuse ajal; see ei sisalda aga midagi, mis võib olla kadunud või varastatud.

4
Kirjutage üles autoõnnetuse kirjeldus oma vaatenurgast. Peate seda tegema politseiaruande jaoks, kuid kui politsei kohale ei ilmu, peaksite selle teabe igal juhul üles kirjutama. Selle võib anda oma kindlustusseltsile kahjude ja süü kindlakstegemiseks. Kui politsei sündmuskohale ei ilmu, peaksite siiski võimalikult kiiresti politseijaoskonda avalduse esitama.

5
Ärge tunnistage süüd. Sinu ainuke töö on sel ajal olukorra kohta märkmeid teha, teise juhiga kontaktandmeid vahetada ja politseiga koostööd teha. Kaasatud kindlustusseltside kohanejad töötavad hiljem, et tuvastada, milline pool on süüdi. Kui olete õnnetuses süüdi, esitate “esimese isiku” kahjunõude oma kindlustusandjale. Kui ei, siis peate esitama “kolmanda osapoole” nõude teise poole kindlustusandjale.

6
Võtke ühendust oma kindlustusandjaga. Helistage oma teenusepakkujale ja teatage neile krahhi põhiandmed. See hõlmab teie poliisiga hõlmatud sõidukit, sõiduki juhti avarii ajal, avarii aega ja asukohta ning avarii tõsiduse ja kahjustuste üldist kirjeldust. Samuti vajavad nad avariis osalenud teise juhi(te) kindlustusnumbreid ja kontaktteavet ning tunnistajate kontaktteavet. Samuti võidakse teil paluda esitada politseiteate number, kui see on olemas. Teile antakse nõudenumbrid ja teenusepakkuja kontaktpunkti telefoninumber. Kirjutage need kindlasti üles.

7
Parandage viivitamatult kahju, mis võib süveneda, enne kui teie nõue läheb. Kui teie sõiduk on endiselt juhitav, kuid sellel on kahjustusi, mis võivad sõidu ajal sõidukit veelgi kahjustada, peaksite esimese sammuna selle kahju eest hoolitsema. Näiteks kui teie katuseluuk ei sulgu, peate selle parandama või võite saada veekahjustusi. Kuid parandage see alles pärast kindlustusandjaga ühenduse võtmist. Helistage neile ja teatage, et teie sõiduk vajab kohest remonti. Nad ütlevad teile, mida edasi teha. Tavaliselt nõuavad nad, et teeksite ja saadaksite kahjustustest fotod ning pöörduksite remonditöökotta, et kinnitada, et remont oli tõepoolest vajalik. Hoidke alles kõik selle aja jooksul tehtud parandustööde kviitungid. Kindlustusandjad ei vastuta järelmaksude eest. õnnetus, välditavad kahjustused, seega veenduge, et saate kõik sellised probleemid parandada.

8
Hankige remondihinnang. Pärast sõiduki kriitiliste kahjustuste eest hoolitsemist peaksite pöörduma remonditöökotta või mitmesse remonditöökotta, et hinnata oma sõiduki remondikulusid. Küsige kauplusest üksikasjalikku kirjalikku kalkulatsiooni tehtavate remonditööde ja nende maksumuse kohta. See teave on hiljem kriitilise tähtsusega, veendumaks, et saate oma kindlustusandjalt remonditööde katmiseks piisavalt.

9
Nõude esitamiseks helistage oma kindlustusseltsile niipea kui võimalik. Helistage vastavasse kindlustusseltsi 24 tunni jooksul pärast õnnetust. Andke esindajale teada, et teil on õnnetusest pildid, samuti kahjustatud isikliku vara nimekiri. Seejärel võtab reguleerija teiega lisateabe saamiseks ühendust. Vältige oma õnnetust objektiivselt, ilma juhtunut aimamata või spekuleerimata. Seda teavet kasutatakse selleks, et välja selgitada, kes on õnnetuses süüdi (ja kes selle eest rahaliselt vastutab). Kui olete õnnetuses süüdi, peate helistama oma kindlustusandjale. Kui te seda ei teinud, helistage süüdlase kindlustusandjale. Võimalik, et peate ka kohtumise kokku leppima kahjukäsitleja jaoks, et teie sõidukit vaadata. Planeerige see külastus niipea kui võimalik, et saaksite oma autoõnnetuse kahjud kiiresti kindlaks määrata. Teise võimalusena laseb kindlustusandja teil remondihinnangu saamiseks külastada volitatud remonditöökoda.

10
Oodake reguleerijate otsust. Nii teie kindlustusseltsi kui ka teise õnnetuses osalenud isiku reguleerijad töötavad vea ja tekitatud kahju väljaselgitamiseks. Kui õnnetus oli selgelt ühe inimese süü, peab selle isiku kindlustus kahju hüvitama. Kui te ei ole süüdi, peate esitama kahjunõude teisele juhi kindlustusandjale. Kui teie nõue vaidlustatakse, peate oma huvide kaitsmiseks palkama advokaadi. Kuigi nad võivad avaldada teile survet registreeritud avalduse esitamiseks, pole see nõutav ja seda saab teie vastu kasutada, nii et vältige seda iga hinna eest. Kui avarii oli teie süü, maksab teie kindlustusandja teie sõidukile tekitatud kahjud ja kahjud. teised õnnetuses osalenud. Siinkohal määrab reguleerija pärast kahjustuste ja remondikulude hindamist teie sõiduki remonditasu.

11
Vaidle reguleerija hinnangule. Kohandaja ülesanne on säästa ettevõtte raha, pakkudes madalaimat summat, mida võtate. Samuti eeldavad nad, et küsite rohkem kui nende esialgne pakkumine, seega olge valmis nendega läbirääkimisi pidama kuni selle piirini, mille nad on volitatud teile esitama. Proovige oma nõude summa arvutamiseks kasutada remonditöökoja hinnanguid. Lisaks saate lisada täiendavaid hankimis- ja tööjõukulusid, kui teie auto on eriti vana, haruldane või muul viisil kallis remont.

12
Teadke oma poliisi piirmäärasid ja maksimaalset summat, mida teie riik lubab autoavarii kahjude korral maksta. Igas osariigis on erinevad seadused, mis täpsustavad, kui palju võib autokindlustusnõuetest välja maksta. See kehtib eriti kahjude puhul, mis ulatuvad kaugemale kui auto kahjustus (nt arstiarve ja emotsionaalne stress). Võtke arvesse, et te ei saa remondi eest tasu, mis on võrdne või suurem kui pool teie auto väärtusest. Seda seetõttu, et kõike, mis ületab selle väärtuse, loetakse täielikuks kahjuks. Sel hetkel kindlustusandja autot ei paranda, vaid annab teile summa, mis on võrdne teie auto turuväärtusega enne õnnetust. Kui soovite oma autot endale jätta, ärge rääkige sellest summast suurema makse üle. .Täpne protsent on kindlustusandjati erinev, kuid 50-protsendilise või suurema väljamakse märkimine auto väärtusest kogukahjuna on tavaline.

13
Kontrollige vähenenud väärtuse katvust. Vähendatud väärtuse kate annab teile lisatasu teie auto väärtuse kaotuse eest pärast liiklusõnnetust. Iga kindlustusagentuur arvutab selle väärtuse erinevalt, kuid saate hinnata oma auto väärtuse vähenemist, et näha, kui palju võite saada. Lisateabe saamiseks vaadake, kuidas arvutada vähendatud väärtust.

14
Pidage meeles, et saate hüvitist rohkem kui lihtsalt autole tekitatud kahju ja raviarvete eest. Samuti võite saada raha saamata jäänud tulu, emotsionaalse kaotuse või püsivate füüsiliste vigastuste eest. Jälgige päevi, mil olete oma vigastuste või õnnetusega seotud arstivisiitide tõttu töölt lahkunud. Jälgige oma raviarveid, kogudes võimaluse korral arstide märkmeid ja üksikasjalikke arveid. Raviarvete eest tasumine vahetult pärast õnnetust ja kindlustusandjalt saamata jäänud tulu on üsna lihtne, kuna neid saab hõlpsasti kvantifitseerida; Kui aga kavatsete taotleda jätkuvat ravi või üldist kahjutasu (nt emotsionaalne stress), võite pöörduda advokaadi poole. Üldine kahjutasu arvutatakse tavaliselt vigastuste raskusastme põhjal kordaja abil. Teie raviarved korrutatakse seejärel selle numbriga, et saada arveldussumma. Näiteks võib suhteliselt mittetõsise vigastuse korral olla kaks korda, samas kui väga tõsiste vigastuste korral võib see olla kuni 10.

15
Palgake advokaat, kui arvate, et määratud summa ei ole õiglane, kui teil on oma juhtumi kinnitamiseks tõendeid. Võite palgata advokaadi ka juhul, kui te ei ole õnnetuses süüdi ja teise isiku kindlustus ei kata teie ravikulusid või keeldub neid maksmast. Isikuvigastuste advokaat on spetsialiseerunud seda tüüpi tööle, seega otsige oma piirkonnast kogenud advokaat. Teil on muid õigusi, mida saate kasutada ilma advokaati palkamata. Näiteks võib teil olla võimalik lasta teha kahjude kohta sõltumatu hinnang. Või võite proovida ühendust võtta oma osariigi kindlustusosakonnaga, et esitada nõue kindlustusandja vastu, kui te ei usu, et nad peavad läbirääkimisi heas usus.