Kuidas eemaldada kuuma kastme plekk

Kui teile meeldib kõigele kuuma kastme peale kandmise vürtsikas põnevus, on tõenäoline, et olete pidanud lekkima ühe või kahe lekkega. Tšillipipra õlid ja punane pigment kuumas kastmes võivad muuta väikese pritsme tõrksaks plekiks, kuid ärge heitke lootust! Olenemata sellest, kas peate oma riietelt, vaibalt või tööpindadelt kuuma kastme puhastama, võivad need lahendused lihtsalt asja ära teha.

1
Kraapige üleliigne kuum kaste võimalikult kiiresti ära. Proovige kasutada lusikat, võinuga, krediitkaarti või isegi paberrätikut, et võimalikult palju kuuma kastet ära hõõruda. Plekki on kõige lihtsam ravida, kui jõuate selle kohe kätte, kuid isegi kui see kuivab enne, kui seda märkate, alustage selle töötlemist niipea, kui saate. Mida ägedamat kastet sees on, seda tõenäolisem on plekk tuleb määrida, kui hakkate seda puhastama, mistõttu on oluline üleliigne maha kraapida.

2
Katke suured värsked plekid küpsetuspulbriga, seejärel loputage jaheda veega. Osa õlist plekilt imamiseks puista üle kogu pleki pinna rikkalik kiht küpsetuspulbrit. Jätke see paigale vähemalt 15 minutiks, seejärel pöörake rõivas pahupidi ja loputage plekki tagaosa külma jooksva veega. Kuigi see tõenäoliselt plekki rõivast välja ei võta, võib see hõlbustada puhtaks, sest see aitab eemaldada osa õlist.Võite kasutada ka maisitärklist, kui teil pole käepärast küpsetuspulbrit.Pleki tagantpoolt loputamine aitab õli riidest välja uhtuda, ilma plekki laiali ajamata.

3
Hõõru vedel pesuvahend plekist välja ja lase 3–5 minutit mõjuda. Valage rõivale väike kogus vedelat pesupesemisvahendit, seejärel hõõruge pesuaine õrnalt pleki pinnale. Oodake umbes 3–5 minutit, seejärel pöörake rõivas pahupidi ja loputage koht külma jooksva vee all. Kui olete lõpetanud, peske rõivast nagu tavaliselt. Ärge kasutage seepi ega pesupulbrit. Tõenäoliselt peate nühkima, et need kohad kataks, mis võib asetada plekki kangasse sügavamale. See on eriti kasulik kuivanud plekkide puhastamiseks, kuigi see toimib ka värskete kuuma kastmeplekkide korral.

4
Kiireks parandamiseks puhastage koht alkoholiga. Kui soovite kuuma kastmeplekki kiiresti heledamaks muuta, kuivatage see koht alkoholi ja puhaste paberrätikutega. Jätkake kuivatamist, kuni suurem osa plekist on kadunud. Kui olete lõpetanud, peaks teie rõivas kiiresti kuivama! Võite kasutada ka kätepuhastusvahendit või valget äädikat, kui teil pole saadaval hõõrumisalkoholi. Lihtsalt veenduge, et kätepuhastusvahend oleks selge ja lõhnavaba, et see ei määriks teie riideid.

5
Peske rõivast nagu tavaliselt, kui plekk on heledamaks muutunud. Olenemata sellest, millist plekieemaldusmeetodit kasutate, kui olete suurema osa kuumast kastmest rõivast välja saanud, laske riided jaheda tsükliga pesumasinast läbi. Kui olete pesu lõpetanud, uurige rõivast hoolikalt. Kui kuum kaste on täielikult kadunud, pange riided kuivatisse või riputage need kuivama. Kui nõrk plekk on endiselt olemas, jätkake rõiva töötlemist, kuni see kaob. Rõiva pesemine jahedas vees hoiab ära plekki kangale kinnitumise, kui see pole täielikult kadunud. Soovi korral võite rõivast pesta käsitsi. Rõivaste kuivatamisel võib plekk kinni jääda, mistõttu on oluline seda enne kuivatisse panemist kontrollida.

6
Puhastage või kraapige üleliigne kuum kaste ära. Kui valasite kuuma kastme vaibale või pritsisite selle diivanile, proovige eemaldada nii palju plekki kui võimalik. Selleks pühkige piirkond puhta ja kuiva lapiga, kui plekk on värske, või kraapige võinoa, lusika või paberrätikuga maha kuivanud kuum kaste. See aitab vältida plekki lisamisel suuremaks muutumist. koristaja.

7
Segage 2 tassi (470 mL) vett ja 1 USA spl (15 mL) vedelseepi. Segage väikeses kausis või madalas anumas jahe puhas vesi väikese koguse vedela nõudepesuvahendiga. Seejärel segage segu õrnalt lusika või käega, et see oleks põhjalikult segunenud. Kui kasutate sooja vett, võib plekk kangasse sügavamale tungida.

8
Niisuta seguga valget lappi ja vääna üleliigne välja. Võtke puhas valge riie ja kastke see äsja segatud seebivette. Seejärel väänake lappi välja, kuni see lakkab tilkuma.Üldiselt on vaipade või polstri puhastamisel kõige parem kasutada võimalikult vähe vett, et vältida pleki levikut või veelaikude jätmist. Valge lapi kasutamine tagab, et ärge kandke värvi rätikult polstrile.

9
Tupsutage plekki märja lapiga väljastpoolt sissepoole. Puhastage esmalt pleki välimised servad, liikudes keskele. Jätkake pleki patsutamist, vajadusel vahetage lapi puhta osa vastu, kuni plekk kaob. Võite ka lapi seebiveega kasta ja uuesti välja väänata, kui see hakkab kuivama. Et olla kursis sellega, millisel pool lappi olete juba kasutanud, proovige see enne alustamist neljaks voltida. Töötage esimesel küljel, seejärel pöörake riie ümber ja kasutage teist poolt, kui see on määrdunud. Seejärel keerake viimane volt pahupidi ja teil on töötamiseks kaks puhast lapiosa.

10
Seebi eemaldamiseks pühkige ala külma vee ja puhta lapiga. Kui olete pleki vaibalt või polstrist välja saanud, valage seebivesi välja ja asendage see puhta külma veega. Kastke puhas valge riie külma vette ja väänake see välja, seejärel pühkige maha kõik maha jäänud seebijäägid. Kui te seda ei eemalda, tekib aja jooksul seep suur määrdunud plekk.

11
Kuivatage ala puhta lapiga. Pärast seebi kuivatamist võtke puhas ja kuiv rätik ja patsutage piirkond kuivaks, imades nii palju vett kui võimalik. Kui niiskus jääb alles, laske kohal öö läbi õhu käes kuivada. Ka ala kuivatamiseks kasutatav riie peaks olema valge. Värvilised rätikud võivad jätta maha värvainejäägid, mis võivad teie vaipa või polstri määrida.

12
Leotage plastmahuteid alkoholiga, et eemaldada kuumad kastmeplekid. Kui plekid on anuma siseküljel, täitke anum piisavalt hõõrdpiiritusega, et plekiline ala täielikult katta. Kui plekk on väljastpoolt, täitke suurem anum hõõrumispiiritusega, seejärel kastke väiksem anum piirituse sisse. Laske sellel seista üleöö, seejärel loputage hoolikalt külma veega. Võite kasutada ka kätepuhastusvahendit, veega 1:10 lahjendatud valgendit või valget äädikat.

13
Kata väikesed plastesemed sidrunimahlaga ja aseta päikese kätte. Nõude, mänguasjade või muude väikeste esemete kuuma kastmeplekkide pleegitamiseks hõõruge plekki sidrunimahlaga. Seejärel pange see päikeselisele päevale 1-2 tunniks õue. Plekk peaks olema märgatavalt heledam ja võib isegi täielikult kaduda. Ainuüksi sidrunimahl võib plekki heledamaks muuta, kuigi see on tõhusam koos päikesevalgusega.

14
Kuuma kastme tööpinnalt eemaldamiseks kandke söögisoodapastat. Kui valasite kuuma kaste oma letti ja see määris, proovige segada söögisoodat nii palju vett, et tekiks paks teraline pasta. Kandke pasta kogu pleki pinnale ja laske sellel vähemalt 30 minutit seista, kuigi tõrksate plekkide korral võite jätta pasta üleöö. Seejärel loputage piirkonda jaheda veega. Söögisoodapastat võite proovida kasutada ka koorijana kuumade kastmeplekkide puhastamiseks. Tõhus võib olla ka hambaproteesitablettidest või kihisevatest antatsiididest valmistatud pasta.

15
Kasutage lauasoola plekkide puhastamiseks siledatelt pindadelt. Valage pleki pinnale soola. Seejärel võtke niiske lapp ja hõõruge see ringjate liigutustega soola sisse. Soolakoorija abrasiivsus peaks aitama plekki pinnalt eemaldada. Näiteks võite seda kasutada tööpindade, lauapindade või kangekaelsete kuuma kastmeplekkidega nõude puhastamiseks. Kuna see koorija on abrasiivne, vältige selle kasutamist mis tahes pinnal, mis oleks kergesti kriimustatud, nagu marmorist või lakitud pinnad.