Apelsini kana – lihtne retsept, omatehtud apelsinikaste

Apelsinikana on populaarne eelroog paljudes Hiina restoranides, nagu Panda Express. Kui sul pole tuju kodust lahkuda, luba endale hoopis isetehtud apelsinikana! Kui kana peab marineerima 2 tundi, siis tegelik ettevalmistus- ja küpsetusprotsess võtab aega vaid umbes 1 tund ja 20 minutit.

1
Sega kastrulis vesi, tsitrusviljamahlad, sojakaste ja äädikas. Valige välja suur kastrul ja asetage see pliidiplaadile. Valage sisse 1–1–2 c (350 mL) vett, 2 USA spl (30 mL) apelsinimahla, 1–4 c (59 mL) sidrunimahla, 1–3 cm (79 °C) ) valget riisiäädikat ja 2–1–2 USA supilusikatäit (37–mL) sojakastet kastrulisse ning segage koostisained kokku.

2
Kuumutage segu keskmisel-kõrgel temperatuuril. Seadke oma pliit keskmiselt kõrgele kuumusele, et koostisosad saaksid soojeneda. Jätkake koostisainete segamist, kuni need moodustavad ühtlase vedela aluse.

3
Sega ülejäänud kastme koostisosad vedelasse segusse. Sega sisse 1 spl (6 g) apelsinikoort, 1 tass (200 g) pruuni suhkrut, ½ tl (1 g) toorest ingverijuurt, ½ tl (1,64 g) toorest küüslauku, 2 spl (13 g) ) talisibulat ja ¼ tl (0,45 g) kuivatatud paprikahelbeid. Jätkake kuivainete segamist vedelal alusel, kuni need on täielikult segunenud.

4
Keera kuumus kõrgeks ja lase kaste keema. Seadke pliit kõrgele kuumusele ja oodake, kuni kaste hakkab mullitama. Kui kaste keeb, lülitage kuumus välja ja asetage kastrul jahedale põletile.

5
Enne kasutamist laske kastmel 10 minutit jahtuda. Jätke kastmele vähemalt 10 minutit, et see saaks täielikult jahtuda. Kuna valate kastme kilekotti, ei taha te, et see oleks endiselt kuum.

6
Lõika kanarinnad 1,3 cm suurusteks kuubikuteks. Asetage kana rinnad välja ja lõigake need väikesteks tükkideks. Kui naudite oma apelsinikana hiljem, tahate, et tükid oleksid piisavalt väikesed, et neid saaks mõne hammustusega nautida. Peske käsi alati enne ja pärast toore kana käsitsemist. Lisaks pühendage oma lihale spetsiaalne lõikelaud, et toormahl ei leviks teie köögis laiali.

7
Laota toored kanatükid suletavasse kotti. Libistage kana suurde kilekotti, lastes kana põhja settida. Kontrollige, kas kott on kogu kana mahutamiseks piisavalt suur, et saaksite kõik tükid hõlpsalt marineerida.

8
Valage kotti 1 c (240 ml) jahtunud kastet. Kontrollige veel kord, et apelsinikaste on jahe, seejärel valage väike kogus kotti. Kontrollige, et kõik kanatükid oleksid täielikult kastmega kaetud, nii et need maitseksid kõik võrdselt tsitruselised.Ärge valage kastet enne, kui see on täielikult maha jahtunud.Valage apelsinikaste eraldi korduvkasutatavasse anumasse, mida saate hoida. ka külmikus. Ülejäänud kastme kasutate pärast kana küpsetamist.

9
Hoida suletud kotti külmkapis 2 tundi. Sulgege koti ülaosa, veendudes, et see ei satuks lisaõhku. Lükake oma kana külmkappi, kus see võib 2 tundi marineerida. See võib aidata seada taimeri või panna meeles, millal panite kana algselt külmkappi.

10
Sega jahu, pipar ja sool eraldi suletavas kilekotis. Avage suur taassuletav kilekott ja valage sinna 1 tass (120 g) jahu. Segage sisse ¼ tl (1,25 g) soola ja ¼ tl (0,6 g) pipart, et moodustada paneering, mis läheb teie kana peale. Kuna teie kana on marineeritud, ei pea te muna valmistamise pärast muretsema. segu.

11
Aseta marineeritud kana paneerimiskotti. Libistage kanatükid kotti. Veenduge, et need oleksid kogu põhjaga, nii et need oleksid paneerimisseguga ühtlaselt kaetud.

12
Sulgege ja raputage kotti, kuni kõik tükid on kaetud. Pigista kotist kõik ülejäägid välja ja sulge ülemine osa. Kui teie kott on väga turvaline, raputage seda ringi, et jahusegu marineeritud kana peale määrida. Jätkake loksutamist, kuni liha on paneeringuga täielikult kaetud.

13
Nirista oliiviõli kuumutatud pannile. Seadke pliidiplaat keskmisele temperatuurile ja valage peale 3 USA supilusikatäit (44 ml) oliiviõli, et kana saaks kergesti küpseda. Laske pannil mõni hetk soojeneda, et kana saaks ühtlaselt küpseda.

14
Pruunista kana mõlemalt poolt. Asetage marineeritud kanatükid õliga määritud pliidiplaadile. Laske mõlemal küljel umbes 5 minutit küpseda või kuni see tundub pruunistunud. Enne pannilt eemaldamist kontrollige kana sisemust ja veenduge, et see on korralikult küpsenud. Kui kana on küpsenud, võite selle asetada paberrätikuga vooderdatud taldrikule ja seejärel katta fooliumilehega.

15
Pühkige pann välja ja valage järelejäänud apelsinikaste. Puhastage liigne õli puhta lapi või paberrätikuga, et imada jääkõli. Sel hetkel vala kööginõusse järelejäänud apelsinikaste. Keerake oma pliit kõrgeimale kuumusele ja oodake, kuni kaste keeb. Kui te ei soovi panni pühkida, võite alati kasutada puhast.

16
Kastme viimistlemiseks sega veidi maisitärklist ja vett. Lisage keevasse kastmesse lusikaga 3 spl (22,5 g) maisitärklist ja 2 USA spl (30 ml) vett. Sel hetkel alandage oma pliit keskmiselt madalale kuumusele, et apelsinikaste jääks õrnalt podisema.

17
Lase keedetud kanal kastmes 5 minutit podiseda. Viige keedetud kana kastmesse, nii et iga tükk oleks täielikult kaetud. Jätke kana mõneks minutiks pannile, et see saaks tõesti apelsinikastmesse imbuda. Sel hetkel olete valmis oma apelsinikana serveerima ja nautima!Säilitage järelejäänud kana külmikus kuni 4 päeva.